Kopijavimo aparatas švenčia 50-metį

pXerox išradimas, palengvinantis darbą milijonams žmonių – kopijavimo aparatas – švenčia 50 metų jubiliejų. Per 50 metų šis įrenginys tapo neatsiejamas kiekvienos įmonės įrankis, taip pat padaręs Xerox bendriniu žodžiu (lietuviškai nerekomenduojama vartoti žodį “kseroksas” http://www.airjordansneakerretro.com). pToks Niujorko patentų teisininkas Chesteris Carlsonas dešimt metų bandė įgyvendinti savo sauso spausdinimo idėją, pavadintą kserografija.

1950 metais jam galiausiai pavyko įtikinti Haloid kompanijos vadovus pagaminti aparatą, kuris nuskanuoja bet kokį vaizdą ir, suprojektavęs veidrodinį atvaizdą, ant popieriaus užpurškia sausus dažų miltelius, tokių būdu sukurdamas identišką kopiją originalui. Tiesa, savo išradimą jis dar siūlė tokiems grandams kaip Kodak ir IBM, bet šie parodė jam duris…/p pBeveik 10 metų Haloid inžinieriai bandė sukurti kopijuoklį. Iš pradžių jis buvo daugiau nei 3 metrų aukščio ir

galėjo kopijuoti tik visiškoje tamsoje (kaip fotografijų ryškinimo aparatas). Baigėsi aparato kūrimo biudžetas ir kompanijos vadovai pradėjo bruzdėti dėl šio projekto ateities, nes per 9 metus nebuvo ray ban wayfarerpasiektas apčiuopiamas rezultatas. Galiausiai 1959 metais inžinieriams pavyko sukurti aparatą, kuris veikė šviesoje, nors ir svėrė apie 300 kilogramų. Jie pavadino šį aparatą . Skaičius 914 reiškė 9 colius pločio ir 14 colių ilgio popieriaus lapo išmatavimus. Aparatas veikė neregėtu greičiu – išspausdindavo net 7 kopijas per minutę./p pa http://www.airjordansneakerretro.com buvo masiškai pradėtas gaminti 1960 metais, bet buvo griozdiškas ir tam metui brangus – net 2000 dolerių. Rinkodaros skyrius tai puikiai suvokė ir nuomodavo kompanijoms už 95 dolerius per mėnesį 5 centai už kopiją. Sudariusiems nuomos sutartį buvo dovanojama kopijų nemokamai. Kadangi vartojimas buvo didesnis nei tikėtasi, Haloid labai greitai pato pelninga ir didžiulė kompanija, o Chesteris Carlsonas – turtingas (jam priklausė tik patentas). Jau po metų 1961-siais Haloid pavadinimo buvo atsisakyta ir kompanija pradėjo vadintis Xerox. Iki 1968 Xerox tapo pasauline milžine, didesne už US Steel – pagrindinę JAV plieno perdirbimo kompaniją (o buvo šaltasis karas, ginklavimosi varžybos su Sovietų Sąjunga, tad plieno perdirbėjai tuo metu klestėjo)./p pDabar Xerox jau nebegamina vien tik kopijavimo apartų,http://www.airjordansneakerretro.com tačiau būtent ši kompanija pakeitė milijonų biurų darbą./p pApie autorių:em Nors pagrindinis Mariaus domėjimosi objektas yra /emem socialiniuose tinkluose, o uždarbis – informacinių pokerio resursų kūrimas, jis taip pat aktyviai domisi bendrinių Lietuvos ir pasaulio socialinių tinklų naujienomis. Marius taip pat dirba su nauju verslo naujienų ir video portalu “/ema title=”Pinigų Karta – verslo ir ekonomikos naujienos bei video”

Published by

Marius Kuitniauskas

Marius Kuitniauskas jau 10 metų dirba interneto projektų vadovu įvairiose bendrovėse. Šiuo metu jis dirba Lietuvos lažybų rinkoje su TonyBet prekiniu ženklu, taip pat aktyviai domisi bendrinių Lietuvos ir pasaulio socialinių tinklų naujienomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *