Duomenu centro atidarymas_Gediminas Stirbys ir Rimvydas Vastakas

Vilniaus TV bokšto rūsyje įrengtas modernus duomenų centras

Lietuvoje didžiausiame aukštyje (312 metrų) iškelta televizijos antena yra ant Vilniaus TV bokšto. Specialios paskirties statinyje įrengtos gamybinės ir pagalbinės patalpos, konferencijų salės, muziejus, restoranas ir apžvalgos aikštelė. O nuo šiol Vilniaus TV bokštas garsės dar tuo, kad yra tikslingai naudojamas nuo viršūnės iki pat pamatų – AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) bokšto rūsyje įrengė modernų duomenų centrą.

Vilniaus TV bokšto pamatas yra apskritimo formos, jo skersmuo – 38 metrai, jis sveria 11500 tonų ir yra įgilintas į 8,25 metrų gylį.

Pagal projektą Vilniaus TV bokšto rūsyje jau buvo įrengtos elektros energijos skirstyklos, ryšių kabelių infrastruktūra ir kitos komunikacijos, tačiau moderniu centru jis tapo tik po daugiau nei metus trukusių modernizavimo darbų.

„Pamato patalpose lengva palaikyti pastovią temperatūrą, čia nėra išorinių sienų, todėl saugu – išnaudodami šiuos ir kitus privalumus mes galime užtikrinti itin aukštus moderniam duomenų centrui keliamus reikalavimus“, – tvirtina Telecentro techninės plėtros direktorius Gediminas Būdvytis.

Ruošiant patalpas, pirmiausiai jos buvo išvalytos ir suremontuos, tada iš esmės buvo modernizuotos rūsyje veikusios komunikacijos, įdiegtos aukščiausius reikalavimus atitinkančios fizinės saugos, priešgaisrinės saugos, nepertraukiamo elektros energijos tiekimo užtikrinimo, vėdinimo ir kitos sistemos.

„Dabar jau esame pasirengę čia instaliuoti ir likusius įrenginius, kurie užtikrins visų Telecentro paslaugų – radijo ir televizijos programų siuntimo, telefonijos, belaidžio interneto „Erdvės“, mobiliojo 4G interneto MEZON bei kitų kokybišką nepertraukiamą teikimą“, – pasakoja Gediminas Būdvytis.

Jo teigimu, naujajame duomenų centre atsiras vietos ir kitų įmonių elektroninių paslaugų teikimo įrenginiams patalpinti, todėl tikimasi, kad investicija ne tik užtikrins geresnį Telecentro paslaugų teikimą, bet ir sudarys sąlygas uždirbti papildomų pajamų.

Be to, modernus duomenų centras atvers galimybes naujų projektų, tokių kaip debesų kompiuterijos, skaitmeninių saugyklų ir panašių įgyvendinimui.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *