TV lagaminas

Vietoje kilnojamosios televizijos stoties – lagaminas

AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) specialistai beveik metus dirbo ieškodami tinkamiausių sprendimų, kaip patobulinti mobiliąją įrangą tiesioginiams vaizdo reportažams perduoti. Kruopščiai parinktus ir suderintus prietaisus jie sutalpino į nedidelį lagaminą, kuris mobiliojo 4G WiMAX ryšio tinkle gali atlikti kilnojamosios televizijos stoties funkcijas.

„Mobiliosios įrangos komplektus su 4G interneto „Mezon“ modemais, specialiu koderiu ir nepertraukiamo maitinimo šaltiniu mes pradėjome nuomoti 2009 metais, tačiau dabar galime pasiūlyti dar praktiškesnę paslaugą“, – sako Telecentro techninės plėtros direktorius Gediminas Būdvytis.

Jo teigimu, ieškoti tobulesnių sprendimų Telecentro darbuotojus paskatino trejų metų praktinė patirtis ir profesinis azartas.

Esminė naujovė – atgalinis vaizdo ryšys. Iki šiol mobiliuoju internetu perduodamas vaizdą operatorius skambindavo telefonu ir klausdavo, ar viskas vyksta sklandžiai, o dabar jis pats gali stebėti procesą. Monitoriuje galima realiu laiku matyti, koks vaizdas yra siunčiamas, ir netgi galima stebėti, kokį vaizdą siunčia kolegos, jeigu reportažas kuriamas filmuojant keliose vietose vienu metu.

Nešiojantis su savimi taip vadinamą „TV lagaminą“, vaizdus tiesiogiai galima perduoti filmuojant ir vidaus patalpose, ir lauke, reportažus galima modeliuoti iš 6-iose skirtingose vietose filmuojamų vaizdų.

Telecentro įrangą dažnai nuomojasi TV transliuotojai, bet filmuojamus vaizdus galima tiesiogiai įterpti ir į interneto svetainės langą ir parodyti tiek plačiajai, tiek ir tikslinei auditorijai, galima patalpinti duomenų centre ir peržiūrėti, kada panorėjus.

Anot Gedimino Būdvyčio, vaizdo reportažų kūrimas jau seniai nebėra išskirtinė TV transliuotojų sritis – vidinei ir išorinei komunikacijai modernias technologijas naudoja politikai, verslininkai, privatūs asmenys, o tokios komunikacijos tikslas gali būti labai įvairus – nuo ryšių su visuomene ir darbo reikalų iki pačių įvairiausių pramogų.

Filmuoti ir mobiliuoju 4G internetu „Mezon“ tiesiogiai perduoti galima sporto varžybas, koncertus, eitynes, interviu rinkiminiuose štabuose ar tiesiog gatvėse ir t.t.

„Efektyvi komunikacija vaizdu sparčiai skinasi kelią ir vis plačiau naudojama, o mobilusis internetas tam suteikė beveik neribotas galimybes“, – įsitikinęs Gediminas Būdvytis.

Esminė Telecentro sukurto „TV lagamino“ naujovė – atgalinis vaizdo ryšys. Monitoriuje galima realiu laiku matyti, koks vaizdas yra siunčiamas, ir netgi galima stebėti, kokį vaizdą siunčia kolegos, jeigu reportažas kuriamas filmuojant keliose vietose vienu metu.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *