Telecentras uztikrina rysi

Vasarą tiesioginių TV reportažų perdavimo specifika pasikeičia

Tiesioginių TV reportažų perdavimo užsakymus Telecentro specialistams vasarą dažniau tenka įgyvendinti ne kultūros ir sporto renginių salėse, bet atvirtose miestų erdvėse ir užmiesčiuose: praėjusią savaitę jie užtikrino Trakuose vykusio pasaulio jaunimo iki 23 metų irklavimo čempionato tiesioginių TV transliacijų perdavimą „Lietuvos ryto“ televizijai, šį savaitgalį mobilaus aptarnavimo grupė vyks į Palangą ir teiks tiesioginio „Omnitel 1000 km lenktynių“ TV reportažo perdavimo paslaugas televizijai LNK.

„Trakai ir Palanga – tik pora pavyzdžių iš daugelio, bet jie atspindi pasikeitimus atėjus šiltajam periodui – renginiai iš pastatų persikelia į miestų gatves ir aikštes, į paplūdimius ir prie ežerų. Mūsų darbuotojams irgi tenka prie to prisitaikyti“, – sako Telecentro Verslo sprendimų grupės vadovė Žydrė Juodikienė.

Jos teigimu, techniniai sprendimai perduodant tiesioginius TV reportažus iš atvirų erdvių dažnai būna sudėtingesni nei teikiant tokias pačias paslaugas mieste, uždarose patalpose.
Pavyzdžiui, minėtame irklavimo čempionate reportažas buvo formuojamas ir iš starto, ir finišo vietose filmuojamų vaizdų, todėl reikėjo sujungti dvi gana dideliu atstumu viena nuo kitos pastatytas kilnojamąsias siuntimo stotis.

„TV operatoriai siekia kuo įdomiau pateikti žiūrovams vaizdus, o mes jiems padedame įgyvendinti nestandartinius sumanymus“, – sako Žydrė Juodikienė.

Be kilnojamųjų tiesioginių TV reportažų perdavimo sistemų, Telecentras pirmasis Lietuvos televizijoms pasiūlė ir teikia mobiliųjų tiesioginių TV reportažų perdavimo paslaugas. Naudojant specialios įrangos komplektus, TV reportažai iš įvykio vietos gali būti tiesiogiai perduodami Telecentro mobiliuoju 4G internetu MEZON. Technologinę naujovę 2009 m. pirmasis išbandė LRT žurnalistas ir prodiuseris Juras Jankevičius, vėliau ją pradėjo naudoti ir kiti TV transliuotojai.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *