Vasarą internautų mažiau, tačiau duomenų kiekiai – didesni

Nepaisant to, kad vasarą, ir ypač ilgaisiais savaitgaliais, žiniatinkliu besinaudojančių žmonių kiekis sumažėja, vienam internautui tenkančių persiunčiamų duomenų kiekis padidėja.

Ne vienas darbuotojas, moksleivis ar studentas ištrūkęs atostogų atitrūksta ir nuo kompiuterio bei interneto, kuriuo, kaip rodo Statistikos departamento duomenys, naudojasi 97 proc. visų darbuotojų ir kurį galima rasti daugiau kaip pusėje visų namų ūkių.

Nepaisant to, kad vasarą, ir ypač ilgaisiais savaitgaliais, žiniatinkliu besinaudojančių žmonių kiekis sumažėja, vienam internautui tenkančių persiunčiamų duomenų kiekis padidėja.

„Jeigu lygintume duomenų keliavimą internetu su vandens tekėjimu lietvamzdžiais, tai išeitų, kad vasarą tų lietvamzdžių gali būti mažiau, tačiau kiekvienu iš jų prateka didesnis kiekis vandens“, – vaizdžiai aiškina Romas Šaltis, šviesolaidinį internetą „Skynet“ diegiančio „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ atstovas.

Jo teigimu, kiekvienas interneto paslaugų teikėjas gali užtikrinti ribotą duomenų perdavimo spartą visiems esamiems tinklo klientams. Jeigu aktyvių klientų skaičius pasiekia piką, jų parsisiunčiamų ir išsiunčiamų duomenų kiekis, arba, paprastai kalbant, interneto greitis, gali sumažėti. O jeigu prisijungusių internautų skaičius sumažėja, tuomet likusiems greitis automatiškai padidėja.

„Remiantis „Skynet“ tinklo greitaveikos (ji siekia 10 Gb/s) ir naudotojų skaičiaus santykiu savo klientams galime pasiūlyti bene didžiausią greitį. Dėl to ir vadinamasis srauto dalijimo koeficientas, kuris rodo keliems klientams vienu metu dalijamas maksimalus interneto greitis, pas mus yra geriausias“, – tikina R. Šaltis.

Pasak jo, nuolat prisijungusiųjų prie interneto skaičius kiekvieną savaitės dieną svyruoja tiek žiemą, tiek vasaros metu. Nors paprastai vasarą internautų šiek tiek mažiau, tačiau pasitaiko, jog kai kuriomis savaitėmis bendras jų skaičius būna didesnis nei žiemą. Vis dėlto vidutiniškai vienas naudotojas vasarą parsisiunčia ir išsiunčia apie 30 proc. daugiau duomenų nei žiemą.

„Žinoma, internetu besinaudojančių klientų skaičius padidėja prie tinklo prijungus naujų daugiabučių. Neseniai „Skynet“ pasiekė keletą naujų Lazdynų, Šnipiškių bei Antakalnio namų, o per mėnesį čia jau prijungėme keliasdešimt naujų vartotojų“, – teigia „Skynet“ internetą diegiančios bendrovės atstovas.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *