langas_i_ateiti

Valstybė ir verslo įmonės suvienijo pajėgas jaunimo, ateisiančio į darbo rinką, gebėjimams stiprinti

Asociacija „Langas į ateitį“, kelianti Lietuvos visuomenės skaitmeninio raštingumo lygį, žengia į naują veiklos sritį – imasi šviesti jaunus Lietuvos žmones. Atkreipti dėmesį į jaunimą asociaciją paskatino gana didelė jauniausios mūsų visuomenės kartos bedarbystė ir didelis IT specialistų trūkumas Lietuvoje ir visame ES regione. „Langas į ateitį“ ir Lietuvos darbo birža naujai iniciatyvai subūrė ir verslo institucijas, kurioms svarbios darbo rinkos pokyčių tendencijos.

„Pastebime, kad jaunimui gana sunku įsilieti į darbo rinką – ir mokyklose, ir universitetuose gana nedaug dėmesio skiriama tam, kad jaunuoliai pasidomėtų savo realiomis galimybės konkuruoti ir suprastų, ko reikia darbdaviams. Todėl ėmėmės renginių, kuriuose siekiama paskatinti jaunimą domėtis Lietuvos darbo rinkos poreikiais bei suprasti šiuolaikinių technologijų išmanymo svarbą šiuolaikiniame versle ir valstybės tarnyboje. Jaunų žmonių žinios ir įgūdžiai, kaip pasitelkti IT savo būsimam darbui, reikalauja didesnio dėmesio“, – sako „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Pasak jos, šiam tikslui „Langas į ateitį“ kartu su pasauline kompanija „Microsoft“ organizuoja jaunimui skirtą forumą „IT – tavo rytdienai“. Forumas keliaus po Lietuvos miestus – Klaipėdą, Uteną, Alytų, Šalčininkus ir Ukmergę. Uostamiestyje renginio dalyviai laukiami jau spalio 5 dieną..

Lietuvos miestuose susitikimai su jaunimu vyks pagal forumo principus, t.y. tuo pačiu metu trijose auditorijose bus skaitomi pranešimai, savo patirtimi dalinsis daug pasiekę verslo profesionalai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, Lietuvos darbo biržos darbuotojai, vietinės bendruomenės nariai. Forume bus surengta ir informacinė mugė, kurioje pristatomos jaunimui aktualios e. paslaugos ir elektroninės priemonės.

Prie keliaujančio susitikimų forumo prisideda didžiausių Lietuvos bankų –„Swedbank“, DNB ir SEB – atstovai, telekomunikacijų bendrovių „Omnitel“ ir TEO specialistai, IT įmonė ATEA, Darbo biržos ekspertai, viešosios šalies bibliotekos, švietimo institucijos, organizacija „Versli Lietuva“ ir kt.

„Siekiame, kad mokyklą baigiantys jaunuoliai tvirčiau jaustųsi žengdami į aštrios konkurencijos suaugusiųjų pasaulį. Didžiausios ir stipriausios verslo bendrovės dalinsis patirtimi ir padės jaunimui suprasti, ko iš tiesų iš jų bus tikimasi po kelių metų, kokie įgūdžiai ir žinios padės siekti sėkmės. Renginyje bus pristatytos e. paslaugos ir priemonės, leisiančios jauniems žmonėms pasitikrinti savo gebėjimus ir padėsiančios pasirengti pirmiesiems žingsniams pas galimus darbdavius. Jaunuoliai sužinos, kokių technologijų jiems prireiks rytoj, kad galėtų tvirčiau jaustis renkantis studijas, profesiją ir darbą“, – teigia Loreta Križinauskienė.

„Langas į ateitį“ direktorė L.Križinauskienė pabrėžė, kad Lietuvoje jaunų žmonių nedarbas yra vienas didžiausių ES. Antra vertus, Lietuvoje ypač trūksta profesionalių IT specialistų, o jų poreikis kasmet tik auga.

Šiuo jaunimo forumų ciklu asociacija “Langas į ateitį“ ir verslo bendrovės siekia praplėsti jaunosios kartos, kuri ateis į darbo rinką po kelerių metų, požiūrį į ateities specialybes ir IT žinių lygį, būtiną konkuruoti tarptautinėje darbo rinkoje.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *