apple2

Vakar pristytatas baltas „iPod touch“ ir paaiškėjo „iOS5“ bei „iCloud“ pasirodymo data

Novatoriškiausia technologijų bendrove pasaulyje dažnai vadinama „Apple“ vakar vakare Lietuvos laiku pristatė ilgai lauktas naujienas. Net 300 milijonų grotuvų „iPod“ pardavusi kompanija pranešė, kad „iPod touch“ nuo šiol bus gaminami ir balti bei bus parduodami su operacine sistema „iOS 5“, o kartu ir su „iCloud“ paslauga. Gera naujiena, kad dabar „iPod touch 8GB“ kaina bus net apie 100 Lt mažesnė. Mažieji „iPod nano“ grotuvai nuo šiol turės didesnes programų ikonas ir net 16 naujo dizaino laikrodžio užsklandų – taip grotuvas virs originaliu laikrodžiu.

„Apple“ vadovas Tim Cook pristatė ir naująjį „iPhone 4S“. Šis išmanusis telefonas turės naują anteną, dvigubai spartesnį procesorių nei ankstesnysis „iPhone“, patobulintą kamerą bei visiškai naują paslaugą – „Siri personal asistant“. Ši programa leis balsu valdyti daug telefono funkcijų – ieškoti adreso, keisti užrašus kalendoriuje, skambinti ir pan.

Pagaliau aiški ir operacinės sistemos „iOS 5“, skirtos „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“, pasirodymo data. Operacinėje sistemoje, kurią bus galima atsisiųsti jau spalio 12 d., bus per 200 naujų funkcijų. Joje įdiegta programa „iMessage“, su kuria visi, turintys prietaisus su viOS 5“, galės nemokamai bendrauti žinutėmis, siųsti nuotraukas ir video failus. Dėl programos „Notification center“ visi pranešimai bus pasiekiami vos perbraukus žemyn ekranu, taip pat atnaujinta programa fotografavimui “Camera” – ją bus galima greitai pasiekti net neatrakinus telefono. Nuotraukas bus galima iškart redaguoti apkarpant, paryškinant. „iOS 5“ vartotojai galės atsisiųsti nemokamai.

Viena iš labiausiai lauktų paslaugų – virtuali dokumentų saugykla „iCloud“. Ši paslauga, kuri irgi bus prieinama jau nuo spalio 12 d., suteiks galimybę savo dokumentus visada turėti po ranka – pavyzdžiui, atsisiuntus filmą į „iPad“, jis belaidžiu ryšiu bus perkeltas ir į jūsų kitus prietaisus. Paslauga „iCloud“ bus nemokama, tačiau sumokėję 25 JAV dolerius per metus, vartotojai su „iTunes Match“ programa galės į „debesį” perkelti beveik visą savo fonoteką (net iki 20 000 muzikos įrašų).

Dar viena džiuginanti žinia – nuo šiol „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ nebereikės jungti prie kompiuterio norint atnaujinti programinę įrangą – tai bus lengvai padaroma internetu, kaip ir darbas su „iCloud“ – duomenys bus automatiškai sinchronizuojami tarp visų prietaisų su „iOS 5“.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *