MEZON YZI_tai internetas ne tik kompiuteryje bet ir telefone_web

USB modemus keičia maršruto parinktuvai?

Šių metų birželio – liepos mėnesiais pusė naujų Telecentro mobiliojo interneto klientų įsigijo USB duomenų perdavimo modemus, kita pusė – belaidžius maršruto parinktuvus. Bendrovės WiMAX projekto vadovo Mindaugo Kuprio teigimu, šis faktas atspindi besikeičiančius mobiliojo interneto naudotojų poreikius ir įpročius.

„Mobilųjį internetą kompiuteryje įvaldėme, pirmiausiai naudodamiesi USB modemais, ir iki šiol šie įrenginiai yra populiariausi. Tačiau technologijos nestovi vietoje, o pardavimų tendencijos rodo, kad didesnes maršruto parinktuvų galimybes Lietuvos interneto naudotojai jau įvertino ir pamėgo“, – sako Mindaugas Kuprys.

Kitaip nei USB duomenų perdavimo modemą, belaidžio maršruto parinktuvo nereikia jungti į kompiuterį – jis veikia per atstumą, sukurdamas WiFi ryšio zoną. Šioje zonoje internetas prieinamas ne tik kompiuteryje ar planšetėje, bet ir mobiliajame telefone, žaidimų konsolėje, fotoaparate – jeigu tik juose yra įdiegta WiFi ryšio sąsaja. Be to, maršruto parinktuvu gali naudotis net keli asmenys vienu metu, jį patogu nešiotis kišenėje ar rankinėje.

Tiesa, belaidžiai maršruto parinktuvai kainuoja brangiau nei įprasti USB modemai, tačiau yra ir būdų, kaip tą kainą sumažinti – pavyzdžiui, perkant įrenginius elektroninėje parduotuvėje, pasirašant terminuotas sutartis ar „medžiojant“ akcijas.

Anot Mindaugo Kuprio, didesnę maršruto parinktuvo kainą su kaupu atperka jau vien tai, kad juo naudojantis nebereikia atskirai mokėti už internetą kompiuteryje ir atskirai už internetą telefone – pakanka užsisakyti vieną planą ir mokėti vieną mėnesinę įmoką, kuri Telecentro klientams nepadidėja, nes siunčiamų duomenų kiekis jiems neribojamas be jokių išlygų.

Specialistas prognozuoja, kad ateityje belaidžių maršruto parinktuvų populiarumas tik didės.
Telecentras Lietuvos mobiliojo interneto naudotojams žada jau netrukus pristatyti naujo dizaino ir dar geresnių techninių parametrų belaidžius maršruto parinktuvus „Mezon Yzi“.

LR Ryšių reguliavimo tarnybos 2011 metais atlikto belaidės interneto prieigos paslaugų kokybės tyrimo duomenimis, Telecentro mobiliuoju 4G internetu „Mezon“ greičiausiai buvo atveriami tinklalapiai, didžiausia vidutine sparta buvo gaunami ir siunčiami duomenys.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *