iPad 2

Švietimo ir technologijų parodoje – „Apple“ atstovo pranešimas

Į pirmą kartą Lietuvoje rengiamą parodą apie švietimą ir technologijas „Mokykla 2011“ “Apple“ atveža savo atstovą švietimui – Julian Coultą. Svečias iš D. Britanijos pranešimą skaitys jau šį šeštadienį, lapkričio 5 d., nuo 14.10 val. parodų centro „Litexpo“ 5.3 konferencijų salėje.

Pranešimo „Mobilumas švietime „Apple“: mobiliųjų technologijų apžvalga“ metu britas supažindins su „Apple“ mobiliosiomis technologijomis, kurios naudojamos D. Britanijos mokyklose. Bus pristatyti sėkmingiausi „iPad“ bei „iPod touch“ panaudojimo mokyklose pavyzdžiai, suteikiantys mokytojams ir mokiniams platesnes mokymo(si) galimybes.

„Nebėra diskusijų dėl technologijų pritaikymo kasdienybėje, tai tapo visiškai paprasta. Diskutuoti reikėtų apie tai, kaip mes valdysime pokyčius ir kaip technologijos gali padėti besimokantiems,“ – teigia „Apple“ atstovas švietimui Julian Coultas.

Prieš tapdamas vienu iš nedaugelio „Apple“ konsultantu švietimui, Julian vienuolika metų dirbo informacinių technologijų mokytoju. Jau penkerius metus jis supažindina mokytojus ir mokinius su „Apple“ produktų panaudojimu švietime. Jis buvo vienas pirmųjų apmokiusių, kaip pritaikyti „iPod touch“ bei „iPad“ klasėse. Ši naujovė išplito po visą pasaulį. Taip pat ir Lietuvoje.

Iš viso įvairiuose Lietuvos miestuose per kelis metus įkurtos 12 „iMac“ klasių, 2 “iPod touch“ ir 3 „iPad“ klasės. Šis skaičius nuolat auga. Tose klasėse mokiniai naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, grotuvais per istorijos, geografijos ir kitas pamokas ne tik kūrybiškai atlieka užduotis, bet ir susipažįsta su komandinio darbo subtilybėmis, o svarbiausia – greičiau įsisavina žinias bei kūrybiškiau atlieka užduotis. Pirmoji mokykla Lietuvoje, įkūrusi šiuolaikinę klasę, buvo Kuršėnuose – čia mokiniai mokosi su „iPod touch“.

viPad“ bei „iPod touch“ naudą švietime užtikrina internetinė „Apple“ parduotuvė „App Store“, kurioje galima rasti tūkstančius naudingų aplikacijų mokantis įvairių disciplinų – nuo dailės iki fizikos. Neseniai „Apple“ pristatė naują operacinę sistemą “iOS 5“ ir virtualią duomenų saugyklą „iCloud“, kurie suteiks galimybę sinchronizuoti duomenis tarp „Apple“ produktų be jokių laidų, taip pat spausdinti iš „iPad“, „iPhone ir „iPod touch“ bevieliu ryšiu.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *