TV bokstas

Sulaukęs 86-erių, Telecentras kaip niekada jaunatviškas ir pažangus

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) savo veiklos pradžią sieja su pirmųjų lietuviško radijo signalų siuntimu 1926 m. birželio 12 d. ir šiemet mini jau 86-ąsias šio visai Lietuvai svarbaus įvykio metines. Bendrovės generalinis direktorius Gediminas Stirbys tvirtina, kad sukaupęs dešimtmečių patirtį Telecentras šiandien yra kaip niekada jaunatviškas ir pažangus.

„Kūrybingumo Telecentro specialistai turi ne mažiau nei patirties. Išlaikiusi lyderio pozicijas radijo ir TV programų siuntimo rinkoje, valstybės valdoma bendrovė įgyvendino daug ambicingų projektų, išplėtė savo veiklos sritis ir toliau vysto pažangias idėjas“, – sako Gediminas Stirbys.

Jo teigimu, Telecentro pasiekimai ir didėjantis prestižas daro įspūdį intelektualiam jaunimui, todėl kolektyvas tampa vis jaunesnis. Vidutinis Telecentro darbuotojų amžius jau nebesiekia 40-ties, o bendrovėje (Vilniuje ir filialuose visoje Lietuvoje) dirba apie 400 darbuotojų.

„Ne tik specialistų amžiumi, bet ir darbais mes esame jaunatviški ir ambicingi. Diegdami naujas technologijas galvojame ne apie esamus, bet apie būsimus žmonių poreikius, todėl visada esame žingsniu priekyje“, – tvirtina generalinis direktorius.

Pirmą skaitmeninės televizijos siųstuvą Telecentras pradėjo eksploatuoti dar 2003 m., o šiandien bendrovės tinklais skaitmeninė antžeminė televizija prieinama jau daugiau nei 90 proc. Lietuvos gyventojų.

2006 m. Telecentras pirmasis pasaulyje komerciniais tikslais pradėjo naudoti pažangiausią TV programų glaudinimo standartą MPEG-4 AVC/H.264, todėl jau keletą metų gali siųsti ne tik standartinės raiškos (SD), bet ir aukštos raiškos (HD) TV programas.

2009 m. kovo 3 d. Telecentras pirmasis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos sąjungoje įdiegė 4G kartos mobilųjį ryšį „WiMAX“. Naudodamiesi Telecentro nešiojamąja įranga TV transliuotojai Lietuvoje pradėjo rengti mobiliuosius tiesioginius TV reportažus, o gyventojai turi galimybę naudotis itin geros kokybės neribotu mobiliuoju internetu.
Visuomenės poreikiams Telcentras įdiegė daugiau nei 1000 plačiajuosčio interneto „WiFi“ prieigos zonų kaimiškose vietovėse, pademonstravo mobiliojo 4G „WiMAX“ ryšio panaudojimo galimybes viešojo transporto stotelėse, troleibusuose ir taksi automobiliuose.

Be tradicinių radijo ir TV programų siuntimo paslaugų, bendrovė teikia fiksuotojo laidinio telefono, duomenų perdavimo, skirtųjų linijų, belaidžių technologijų interneto „Erdvės“, mobiliojo 4G interneto MEZON ir kitas paslaugas, o šių metų vasarį Vilniaus TV bokšto rūsyje savo ir klientų poreikiams įrengė modernų duomenų perdavimo centrą.

Telecentro specialistai garsėja įgyvendintais pažangių technologijų sprendimais ir pelno vieną apdovanojimą po kito: Telecentras tapo konkurso „Inovacijų prizas 2009“, konkurso „Inovacijų prizas 2010“, projekto „Pagaminta Lietuvoje“ (2010 m.) laureatu, 2012 m. buvo apdovanotas „Langas į pasaulį“ prizu.

Prieš vienerius metus prie Vilniaus TV bokšto įsteigęs istorinį antenų parką, Radijo dienos proga Telecentras šiemet jį papildė dar vienu eksponatu – šalia radijo programų siuntimo antenos „Dožd“, radiorelinio ryšio ruporinės parabolinės antenos RPA-2P ir televizijos programų siuntimo antenos „Ladoga“ dabar stovi ir antžeminės analoginės televizijos programoms siųsti naudota antena APK, specialistų vadinta „Peteliške“.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *