sony Xperia Z

„Sony“ pristatė supertelefonu tituluojamą „Xperia Z“ modelį

„Sony Mobile Communications“ Las Vegase vykstančioje tarptautinėje 2013-ųjų elektronikos parodoje „Consumer Electronics Show“ pristatė naują pažangos standartą mobiliųjų įrenginių srityje – „Android“ sistema paremtą išmanųjį telefoną „Xperia Z“.

Šio telefono charakteristikos kalba pačios už save: įspūdingo dydžio 5 colių (12,7 cm) įstrižainės raiškusis „Full HD“ (1080p) formato ekranas „Reality Display“, keturių branduolių 1,5 GHz spartos procesorius „Snapdragon S4 Pro“ su 2GB operatyviąja atmintine, 13 mln. taškų fotoaparatas ir sparčiojo 4G LTE ryšio lustas.

Visa tai gerokai pranoksta bet kokius lūkesčius, dabartiniu metu siejamus su išmaniaisiais telefonais. Be to, naujajame „Xperia Z“ panaudotų unikalių „Sony“ technologijų, turinio, dizaino ir suderinamumo spektras užtikrins neprilygstamus naudojimosi šiuo telefonu, kuris rinkoje visame pasaulyje pasirodys pirmąjį 2013 metų ketvirtį, įspūdžius.

„Kurdami „Xperia Z“ pasitelkėme visą per 25-erius metus sukauptą patirtį televizijos, vaizdo, garso, filmų ir žaidimų srityje kad pagamintume supertelefoną, kuris iš tiesų yra išskirtinis, – sako „Sony Mobile Communications“ prezidentas ir generalinis direktorius Kuni Suzuki. – Dėl neįtikėtinų charakteristikų, „Sony“ medijos programų, vieno prisilietimo funkcijų ir įspūdingos baterijos veikimo trukmės „Xperia Z“ pagrįstai pretenduoja į išmaniųjų telefonų rinkos lyderio poziciją“.

Vienas pirmųjų „Xperia Z“ išskirtinumų, kuris negali likti nepastebėtas, yra įspūdingo dydžio ir maksimalių parametrų šio telefono ekranas. Naujojo „Xperia Z“ ekranas „Reality Display“, sukurtas pasitelkus ilgametę „Sony“ patirtį televizijos srityje, yra paremtas „Mobile BRAVIA Engine 2“ vaizdo apdorojimo varikliu, kuris užtikrina aukščiausio lygio ryškumą ir detalumą net ir palyginti mažame ekrane.

Telefone pasitelkta „Sony“ patirtis kuriant fotoaparatus ir kameras – telefone naudojamas mobiliesiems įrenginiams pritaikytas vaizdo jutiklis „Exmor RS“. Tai pirmasis pasaulyje vaizdo jutiklis su „High Dynamic Range“ ypatybe, kuri pagerina vaizdo fiksavimą bet kokiose apšvietimo sąlygose, taip užtikrinamos detalesnės nuotraukos ir vaizdo klipai.

„Xperia Z“ taip pat yra aprūpinta ir unikalia baterijos technologija „Battery STAMINA“, gebančia baterijos veikimo laiką budėjimo režime pailginti iki keturių kartų. Tai pasiekiama automatiškai išjungus ir vėl paleidus tam tikras programas remiantis telefono ekrano būkle.

Naujasis „Sony“ telefonas suteikia priėjimą ir prie praktiškai beribio pramogų pasaulio. Jame yra iš anksto įdiegta muzikos klausymuisi skirta programėlė „Walkman“, filmų ir nuotraukų albumų programėlės. Pavyzdžiui, per „Walkman“ programėlę galima pasiekti 18 mln. muzikos kūrinių archyvą, filmų programėlė gali pasiūlyti rinktis iš daugiau kaip 100 tūkst. filmų ir serialų katalogo, o albumų programėlė yra lengviausias būdas peržiūrėti „Facebook“ draugų nuotraukų archyvus.

Telefono palaikoma vieno prisilietimo „One-touch“ funkcija suteikia galimybę itin paprastai transliuoti muziką, nuotraukas ar vaizdo įrašus į NFC ryšio standartą palaikančius tokius „Sony“ įrenginius kaip garsiakalbiai, belaidės ausinės ar televizoriai. Naudojant „Xperia Z“ kartu su parodoje taip pat debiutavusiais naujaisiais „BRAVIA“ televizoriais, šiuo telefonu vos prilietus nuotolinio valdymo pultelį, dideliame televizoriaus ekrane iš karto atsidurs nuotraukos ir vaizdo įrašai.

„Xperia Z“ taip pat gali pasigirti ir savo išvaizda. Iš aukštos kokybės medžiagų pagaminto „Xperia Z“ išvaizda yra paremta „OmniBalance“ (visapusis balansas) dizaino koncepcija, todėl šis telefonas išsiskiria užapvalintais kraštais ir glotniais visų pusių paviršiais. Nepaisant vos 7,9 mm siekiančio telefono korpuso storio, „Xperia Z“ yra pakankamai tvirtas, kadangi tiek priekyje, tiek nugarėlėje panaudotas grūdintas stiklas ir dūžiams atspari plėvelė, telefono korpusas taip pat yra atsparus dulkėms ir drėgmei.

„Xperia Z“ ir tomis pačiomis savybėmis išsiskiriantis, tik mažesnį ekraną turintis „Xperia ZL“ rinkoje debiutuos su įdiegta „Android 4.1“ (Jelly Bean) operacine sistema ir, pasirodžius būsimai šios sistemos versijai „Android 4.2“, galės būti atnaujinti.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *