SLT-A65_SAL1855_1

Šiųmečiuose TIPA apdovanojimuose – trigubas „Sony“ laimėjimas

Prestižinė foto ir vaizdo technikos spaudos asociacija TIPA (angl. Technical Image Press Association) vėl įvertino „Sony“ inovacijas skaitmeninės fotografijos srityje. Asociacija 2012 metų apdovanojimus skyrė net trims „Sony“ gaminiams – fotoaparatas „Sony SLT-A65“ pelnė geriausio veidrodinio fotoaparato apdovanojimą pažangiojoje klasėje, fotoaparatas „Sony NEX-7“ buvo apdovanotas kaip geriausias kompaktiškas fotoaparatas ekspertinėje klasėje, o XQD atminties kortelės išrinktos geriausia fotografavimui skirta laikmena.

Veidrodinis fotoaparatas „Sony SLT-A65“

Veidrodinis DSLR klasės fotoaparatas „Sony SLT-A65“ skirtas pažengusiems fotografijos mėgėjams. Šis fotoaparatas gali fotografuoti didelės spartos režimu (iki 10 kadrų per sekundę), taip pat išlaiko nuolatinį autofokusavimą, kuris užtikrina ryškias ir detalias nuotraukas net ir tais atvejais, kai fotografuojami ar filmuojami judantys objektai.

„Sony SLT-A65“ yra ne tik sparčiausias fotoaparatas savo klasėje. Jame naudojama 24.3 mln. efektyvių mln. taškų vaizdo jutiklis leidžia gauti įspūdingos raiškos nuotraukas, o plataus jautrumo šviesai diapazonas (ISO 100-16000) suteikia galimybę daryti kokybiškas fotografijas įvairaus lygio apšvietimo sąlygomis. Elektroninis vaizdo ieškiklis iš anksto gali parodyti, kaip atrodys padaryta nuotrauka, todėl nereikės daugybę kartų bandyti siekiant gauti tenkinantį rezultatą.

TIPA apdovanojimų komisijai didelį įspūdi padarė šio fotoaparato elektroninis vaizdo ieškiklis. Komisijos teigimu, pirmasis pasaulyje OLED elektroninis vaizdo ieškiklis, leidžiantis realiuoju laiku peržiūrėti pasirinktų fotografavimo nustatymų poveikį, siūlo įspūdingas peržiūros galimybes ir beprecedentę vaizdo raišką. TIPA komisijos nariai taip pat išskyrė itin aukštos klasės vaizdo jutiklį bei spartaus fotografavimo galimybę pasirinkus įvairius režimus.

Kompaktiškas fotoaparatas su keičiamu objektyvu „Sony NEX-7“

Sony NEX-7

Fotoaparatas „Sony NEX-7“, užtikrinantis profesionalius fotografavimo rezultatus mažame korpuse, kompaktiškų kamerų kokybės kartelę pakelia į naują lygį. Šio fotoaparato korpusas pagamintas iš magnio lydinio, kuris išsiskiria tvirtumu, nedideliu svoriu (vos 291 gramas) ir stilinga išvaizda. Fotoaparato „NEX-7“ pažangios techninės ypatybės leidžia naudotis itin trumpu fokusavimo ir fotografavimo reakcijos laiku bei gauti nepriekaištingos kokybės nuotraukas su labai mažu triukšmo lygiu. Kūrybiško nuotraukų redagavimo nustatymai papildo fotografavimo galimybes 11-a atskirų režimų ir 15-a skirtingų efektų.

Fotografavimo galimybių pasirinkimą dar labiau išplečia rankiniai nustatymai ir programuojami valdymo mygtukai per intuityvią TRINAVI sąsają. Tokios naujos funkcijos kaip rankinis fokusavimo režimas filmuojant vaizdus HD raiška ir vaizdo ieškiklis „XGA OLED Tru Finder“ šiam fotoaparatui leidžia lygintis su profesionalų naudojama technika.

TIPA komisijos nuomone, kompaktiškas „Sony NEX-7“ fotoaparatas siūlo nepriekaištingą nuotraukų kokybę ir sklandų, įdomų fotografavimo patyrimą. Pagrįsdama savo sprendimą skirti geriausio fotoaparato apdovanojimą šioje kategorijoje teigė, kad „NEX-7“ yra kompaktiška kamera su keičiamu objektyvu, kuri skirta gauti tokiai pačiai nuotraukų kokybei kaip ir fotografuojant profesionalaus lygio veidrodiniais fotoaparatais. Ji aprūpinta tokiu pačiu 24 mln. taškų jutikliu kaip ir profesionalaus lygio fotoaparatas „Sony SLT-A77“, tačiau turi kur kas mažesnį korpusą ir patogų vaizdo ieškiklio funkciją atstojantį monitorių. Šio fotoaparato elegantiška forma su metaliniu korpusu išskiria jį iš kitų fotoaparatų savo klasėje.

XQD atminties kortelės

Naujo lygio sparta ir veiksena užtikrinama naudojantis XQD atminties kortelėmis. Naujosios atminties kortelės, skirtos tiek fotografijos entuziastams, tiek profesionalams, užtikrina stabilų fotografavimą ir vaizdų įrašimą RAW formatu aukščiausiai nuotraukų kokybei gauti. Aukšto lygio DSLR tipo fotoaparatuose naudojamos XQD kortelės dėl aukštos duomenų įrašymo spartos, siekiančios iki 125 MB/s, leidžia padaryti iki 100 kadrų RAW formatu. Duomenų nuskaitymo ir perdavimo sparta iš XQD kortelių naudojantis naujo standarto PCIe jungtimi gali siekti iki 1 GB/s.

TIPA komisijos narių nuomone, „Sony“ XQD atminties kortelės atitinka aukštus profesionalaus fotografavimo ir vaizdo įrašymo reikalavimus. Šių kortelių įrašymo/nuskaitymo sparta siekia iki 125 MB/s, todėl jos leidžia padaryti iki 100 RAW standarto kadrų ištisinio fotografavimo režimu. TIPA komisijai įspūdį taip pat paliko tvirta šių XQD kortelių konstrukcija ir PCIe jungtis su valdikliu, kuri yra pranašesnė už bet kokią įprastą „CompactFlash“ standarto kortelę.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *