infobalt

Šiandien paaiškės pretendentai į „INFOBALT“ jaunųjų tyrėjų stipendijas

Šiandien Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių asociacija „INFOBALT“ paskelbs 14 pretendentų į vardines stipendijas, kurios antrus metus teikiamos geriausiais pripažintų mokslinių tiriamųjų darbų autoriams – jauniesiems mokslininkams. Pretendentai į stipendijas paaiškės per Lietuvos mokslų akademijos organizuojamą antrąją Jaunųjų mokslininkų konferenciją „Fizinių ir technologinių mokslų tarpdalykiniai tyrimai“.

Vardinėmis „INFOBALT“ stipendijomis siekiama paskatinti aktualius mokslinius tyrimus IRT srityje, intensyvų IRT taikymą atliekant tyrimus kitose dalykinėse srityse bei plėsti bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenių.

Dviejų jaunųjų mokslininkų, kurie gaus vardines stipendijas po 10 tūkst. litų, pavardės paaiškės vasario 28 dieną. Konkurso tvarka atrinkti jaunųjų mokslininkų darbai varžysis dviejose kategorijose: „Geriausias IRT srities mokslinis tiriamasis darbas“ ir „Geriausias tarpdalykinis mokslinis tiriamasis darbas su IRT taikymu“. Mokslininkus vertins „INFOBALT“ stipendijų konkurso komisija. Praėjusiais metais buvo skiriamos dvi skatinamosios stipendijos, kurių vertė – po 5 tūkst. litų.

„Toliau sėkmingai įgyvendiname „INFOBALT“ kasmetinę iniciatyvą ir teikiame stipendijas jauniesiems mokslininkams, tikėdamiesi, kad jie garsins Lietuvą ir kurs Lietuvai. Tai yra jaunimo orientavimas į pelningiausią veiklos sritį – mokslą ir inovacijas. Šios stipendijos pirmiausia yra skirtos įvertinti jaunųjų mokslininkų darbus IRT srityje, tačiau jiems taip pat atveria kelius jau dabar bendradarbiauti su „INFOBALT” asociacija ir verslo įmonėmis. Taikomųjų tyrimų reikalaujančiam IT verslui svarbu plėtoti bendradarbiavimą su mokslo institucijomis, nuolat palaikyti kontaktus su jaunais perspektyviais tyrėjais“, – sako asociacijos „INFOBALT“ prezidentas Vytautas Vitkauskas.

Pasak V.Vitkausko, verslo įmonėms nuolat investuoti į aukštųjų technologijų tyrimus yra labai rizikinga, daug kainuojanti veikla, tačiau tai daryti yra būtina, norint būti inovatyvioms ir konkurencingoms. Todėl „INFOBALT“ ragina keistis informacija jaunuosius mokslininkus ir verslininkus, kad tyrėjai daugiau sužinotų apie įmonių poreikius, o verslininkai – apie vykdomus tyrimus universitetuose, ir visi kartu diskutuotų apie jų pritaikomumą versle.

Visa informacija apie konkursą ir Komisijos sprendimai bus skelbiami „INFOBALT“ tinklalapyje .

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *