sharp

„Sharp“ parodoje „CES 2013“ pristatė pirmuosius produktus su IGZO technologija bei neįtikėtino dydžio televizorius

Pirmą kartą JAV „Sharp“ kompanija pristatė IGZO (indžio galio cinko oksido) galimybes ir pirmuosius produktus su šia technologija. Ateityje IGZO sudarys visiškai naują ekranų, kurie naudoja kur kas mažiau energijos, atkuria aukštos raiškos vaizdą ir itin jautriai reaguoja į prisilietimą, kartą.

„Ar namuose, ar darbe, ar kišenėje – rodymo technologijos dabar yra visur, – teigia „Sharp Electronics Corporation“ vykdomasis vadovas ir prezidentas Toshi Osawa, – nuo žaidimus pakeisiančių IGZO iki stulbinančių „Ultra HD“ raiškos produktų ir didelės įstrižainės televizorių. CES 2013 mes pristatome sprendimus, kurie pakeis visų gyvenimus darbe, namuose ir kelyje.“

Pristatydama dvi didelės įstrižainės „Ultra TV“ ekranų serijas „Sharp“ yra ir „Ultra HD“ raiškos produktų – 4K ekranų technologijų namams – lyderė.

CES „Sharp“ taip pat išlaikė savo lyderystės pozicijas didelės įstrižainės LED televizorių segmente, pristatydama savo 2013 AQUOS LED TV liniją, įskaitant didžiausius komercinius LED TV televizorius pasaulyje bei papildomus didelės įstrižainės televizorių modelius su „Quattron“ technologija ir nauju dizainu.

Nauji produktai ir technologijos, pristatytos CES parodoje:

IGZO

„Sharp“ pirmoji sėkmingai pradėjo masinę IGZO prietaisų gamybą. Šios technologijos galimybės yra itin plačios, ir „Sharp“ jau taiko ją savo ekranuose, planšetiniuose kompiuteriuose, monitoriuose ir išmaniuosiuose telefonuose.

IGZO privalumai:

  • Itin aukšta raiška ir ryškumas: IGZO tranzistoriai yra kur kas mažesni už įprastus LCD ekranus ir pasižymi kur kas didesniu elektronų mobilumu. Todėl viename ekrano vaizde galima perteikti daugiau duomenų, sukuriant itin detalų vaizdą, kuris yra iki keturių kartų detalesnis už įprastus pilno HD arba 1080p LCD ekranus.
  • Itin mažos energijos sąnaudos: IGZO gali išlaikyti ekrane duomenis tam tikrą laiko tarpą be jų atnaujinimo, net kai srovė yra išjungiama. Tai padeda sumažinti energijos sąnaudas ir padidinti akumuliatoriaus veikimo trukmę mobiliems ekranams.
  • Didelis jautrumas reaguojant į prisilietimą: lyginant su įprastais LCD ekranais, IGZO ekranai pasižymi kur kas mažesniu triukšmu dėl jutiklinio impulso įėjimo. Tai leidžia greitai, paprastai ir natūraliai rašyti ir brėžti linijas.

„Ultra HD“ intuityvus IGZO ekranas verslui

CES parodoje „Sharp“ pristatė moderniausius profesionalius 32 colių įstrižainės LCD monitorius – PN-K321 ir jutiklinio monitoriaus prototipą su IGZO technologija bei „Ultra HD“ 4K × 2K skiriamąja geba (3840 × 2160 pikselių), kuri keturis kartus pranoksta HD skiriamąją gebą. Šie modeliai taip pat išsiskiria ploniausiu pramonėje dizainu – vos 35 mm. Jutiklinio ekrano monitoriaus prototipe taip pat taikoma 10 taškų daugiataškė technologija, leidžianti naudotojams vienu metu atlikti kelis veiksmus tiesiog liečiant ekraną. Tai ypač naudinga dirbant su atvaizdavimu, sąsajų, grafikos, sudėtingų vaizdinių elementų ar architektūrinių dizainų elementais. PN-K321 planuojama pristatyti vasario mėnesį.

„Ultra HD“

Ši technologija, anksčiau vadinta 4K, yra naujos kartos sprendimas, iki keturių kartų pranokstantis 1080 pikselių skiriamąją gebą. CES parodoje „Sharp“ pristatė dvi didelės įstrižainės „Ultra HD“ technologijas ekranams, kurie bus pristatyti rinkoje 2013 metais:

„ICC Purios“: sukurta bendradarbiaujant su „I-cubed Research Center Inc.“, „ICC Purios“ suderina „Ultra HD“ skiriamąją gebą ir ICC (integruoto kognityvaus kūrimo) vaizdo procesorių, kuris taiko kognityvumo procesą, veikiantį taip pat, kaip žmogaus smegenys, interpretuojančios priimamus šviesos impulsus. Šis unikalus procesas užtikrina panašų gylio, tekstūros ir perspektyvos pojūtį, kaip ir tą, kurį žmogus patiria žiūrėdamas tiesiai į realų objektą. Vaizdas yra toks stulbinamai ryškus, kad „ICC Purios“ yra pripažįstamas pirmuoju pasaulyje ekranu, sėkmingai praėjusiu 400 tyrimų, reikalingų gauti „THX® 4K“ ekrano sertifikavimo procedūrą, patvirtinančią, kad ekranas ne tik atitinka pramoninius 4K našumo standartus, bet ir išlaiko vaizdo tikslumą, prilygstantį originaliam HD vaizdui.

„AQUOS Ultra HD“: CES parodoje „Sharp“ taip pat pristatė „AQUOS Ultra HD TV“ televizorių prototipą – naują didelės įstrižainės ekrano AQUOS serijos produktą. Jis pasižymi ne tik „Ultra HD“ raiška, bet ir pateikiamas su nauja ekrano technologija „Moth Eye“, kuri praktiškai panaikina blizgėjimą ir išlaiko spalvų ryškumą.

2013 AQUOS serija

„Sharp“ pristatė 2013 metų AQUOS LED TV seriją, išsiskiriančią išraiškingu nauju dizainu ir didelėmis įstrižainėmis: 60 c, 70 , 80 ir 90 colių. Pastarasis yra didžiausios įstrižainės komercinis LED TV televizorius pasaulyje. Šiais metais didelės įstrižainės LED TV televizorių gamybos lyderė „Sharp“ pristatys beveik 20 naujų 60 colių ir didesnės įstrižainės ekranų televizorių.

2013 metų AQUOS linijoje pristatytos dvi prietaisų su „Quattron™“ technologija serijos. Visi didelės įstrižainės AQUOS LED TV yra išmanieji televizoriai su dviejų branduolių procesoriais, leidžiantys sparčiai ir išmaniai palaikyti ryšį, valdyti ir tvarkyti turinį. Prototipinė „8-Series“ serija pasižymi itin didelio ryškumo išmaniuoju kontrasto valdymo mechanizmu ir ryškesne plokšte, kuri leidžia atvaizduoti ryškesnį ir kontrastingesnį vaizdą.

Įspūdingas ir intensyvus garsas

„Sharp“ CES parodoje pristatė du įspūdingus garso įrangos produktus: HT-SB60 – vienintelę rinkoje pateikiamą garso plokštės sistemą, sukurtą naudoti išskirtinai su 60 col. ir didesnės įstrižainės televizoriais. Sistema išveda švarų ir galingą garsą per 2.1 kanalus, naudodama 310 vatų energiją ir belaidžio ryšio žemų dažnių kolonėlę. Lankstus jos dizainas leidžia rinktis horizontalų arba prie sienos tvirtinamą variantą.

Antroji – GX-M10 mobili garso sistema – pateikiama su integruotomis CD ir „iPhone“, „iPod“ ir „iPad“ stovo stotimis, įvadais mikrofonui ir gitarai su galimybe valdyti įvesties lygį. Sistema veikia su AC/DC įtampa arba maitinama iš baterijos (100 vatų), pasižymi žaismingais LED apšvietimo akcentais. GX-M10 bet kur ir bet kada užtikrina neprilygstamą, išraiškingą ir galingą garsą.

Naujoji „Quattron“ karta

CES 2013 „Sharp“ taip pat pristatė naujos kartos „Quattron“ technologiją. Specializuoto sub-pikselinio lygio signalo, kuris apdorojamas „Sharp“ raudonos, žalios, mėlynos ir geltonos spalvos „Quatron“ pikselių apdorojimo plokštėje, naujos kartos „Quattron“ sprendimas leidžia valdyti ir naudoti šias spalvas atskirai, taip atkuriant dvigubą skiriamąją gebą viename atskirame pikselyje. Naujosios kartos „Quattron“ su šia modernia funkcija leidžia sumažinti 1080p plokštės skiriamąją gebą iki „Ultra HD“ raiškos vaizdo įrašams ir nejudamiems vaizdams bei internetiniam tekstui. „Quattron“ technologija taip pat apima specialų signalo apdorojimą nuo 1080p iki 4K vaizdų. „Sharp“ planuoja naujos kartos „Quattron“ technologijos prietaisus pristatyti rinkoje 2014 metais.

8K

Kompanija leidžia pažvelgti ir į didelės raiškos prietaisų ateitį, pristatydama televizorius su 8K skiriamosios gebos 85 col. įstrižainės ekranais. „Sharp“ pirmoji pristatė šią modernią technologiją CES 2012. 8K yra stulbinanti 7680 x 4320 skiriamoji geba, kuri 16 kartų pranoksta HDTV pikselių skiriamąją gebą ir perteikia neprilygstamo ryškumo didelės raiškos vaizdus.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *