Aleksandras

Šalia popierinės spaudos kavinių tinklo lankytojai ras ir modernias planšetes

Kavos kavinių tinklo “Vero Cafe” atstovai skelbia naujieną – įprastus popierinius laikraščius prie kavos kavinėse dabar papildys modernūs planšetiniai kompiuteriai “iPad”. Nuo šiol visi rytinės kavos mėgėjai galės naudotis šešiose “Vero Cafe” tinklo kavinėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose įtaisytais planšetiniais kompiuteriais su juose esančiais naujienų portalais, žurnalais bei kitomis naudingomis programėlėmis.

Pasak kavinių tinklo direktorės Laimos Vėželienės, į skaitmeninį formatą persikeliant vis daugiau įtakingiausių pasaulio laikraščių ir žurnalų, Lietuvoje popierinius leidinius taip pat pamažu papildo modernūs elektroniniai žurnalai įvairiuose formatuose. Į elektroninę erdvę pamažu persikraustė ir vienas JAV žiniasklaidos lyderių “Newsweek”, o Lietuvoje taip pat sparčiai daugėja kokybiško turinio elektroninių žurnalų – tai IQ, “Valstybė”, “Žmonės”, “Laima” ir kiti.

“Anksčiau visiems rytai asocijuodavosi su popieriniu laikraščiu, tačiau per paskutinius penkerius metus šis įsivaizdavimas gerokai pasikeitė. Šios tendencijos būtent labiausiai išryškėja skaitymo piko metu – prie rytinio kavos puodelio. Dabar vis dažniau rytiniai kavos mėgėjai radę laisvą pusvalandį išsitraukia kompiuterius, planšetes ar mėgstamiausius portalus bei leidinius skaito mažyčiame telefono ekrane. Į kavines vis daugiau vietinių lankytojų ir užsieniečių užsuka kaip į informacijos centrus, kur gali gauti daugiau žinių apie miestą, vykstančius renginius“, – pasakoja “Vero Cafe” tinklo direktorės Laimos Vėželienės, pabrėždama, kad tradicinės medijos papildymas “iPad’ais” yra viso to padarinys.

Ramiai išgerti puodelio rytinės kavos miesto aplinkoje renkasi vis daugiau sostinės žvaigždžių, tarp kurių – ir garsus dizaineris, ekstravagantiškasis Aleksandras Pogrebnojus. Nuolat užsiėmęs, pačių keisčiausių idėjų kupinas ir nesenai tėčiu tapęs dizaineris tvirtina, kad į nieką neiškeistų rytinio kavos puodelio.

“Rytinis kavos puodelis ramybėje yra didžiausia prabanga. O kur daugiau galima ramiai pasėdėti ilgiau nei pusvalandį ir pabūti su savim? Vieni rytais dainuoja, kiti bėgioja, o aš geriu kavą”, – juokauja Aleksandras Pogrebnojus, rytais vis dažniau pasirodantis sostinės kavinėse.

Kavinių tinklų savininkai pastebėjo dar vieną rytinę naujovę – daugelis Lietuvos garsenybių ir darbingai nusiteikusių miestiečių vis dažniau tradicinius popierinius laikraščius išmaino į kelis papildomus ekranus – mobilųjį telefoną, planšetę, nešiojamąjį kompiuterį ar intensyviai naudoja netgi juos visus kartu.

“Galiu dabar visiems viešai apsiskelbti, kad esu modernus tėtis. Žinoma, nesu ir vien verslo pasaulyje gyvenantis oficialus klerkas, tačiau išėjęs iš namų be kompiuterio jaučiuosi kaip pamiršęs apsiauti batus“, – sako vienas talentingiausių Lietuvos mados kūrėjų A. Pogrebnojus, kurio stalą miesto kavinėse nuolat puošia keli išmanūs įrenginiai.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *