Reklamos nukreipimas didina reklamos veiksmingumą

Reklamos nukreipimas – kas tai?

Reklamos nukreipimas nulemia reklamos veiksmingumą. Taip yra labiausiai dėl to, kad reklama rodoma interneto vartotojams, kurie jau yra susidomėję reklamuojama preke ar paslauga. Jis veikia tartum priminimas, sakantis „sugrįžkite, mes turime būtent tai, ko jums reikia”. Tai skatina pagrindinių interneto verslo rodiklių, tokių, kaip investicijų grąžos ir apsilankymų tikslinėje kampanijos svetainėje skaičiaus augimą bei didina klientų lojalumą.

Kaip tai panaudoti reklamos kampanijai?

Reklamos nukreipimo veikimo principą geriausiai iliustruoja pavyzdys. Pažvelkime iš arčiau, kokias galimybes šis metodas siūlo, pavyzdžiui, bendrovėms, parduodančioms mobiliuosius telefonus internete. Įsivaizduokime, kad asmuo, norintis įsigyti mobilųjį telefoną, apsilanko bendrovės interneto svetainėje ir apžiūrinėja parduodamus produktus, ieškodamas konkretaus prekės ženklo. Tačiau vartotojas palieka svetainę taip ir neįvykdęs pirkimo. Tokiu atveju, reklamos nukreipimo įrankis, įterptas į naujienų svetainę, gali parodyti konkretaus prekės ženklo telefono reklamą tik tiems asmenims, kurie anksčiau ieškojo informacijos apie šį prekės ženklą reklamdavio svetainėje. Spragtelėjęs ant reklamjuostės (angl. banner), vartotojas yra grąžinamas į tinklalapį su mobiliųjų telefonų prekės ženklu, kuriuo buvo susidomėjęs. Tokiu atveju tikimybė, kad reklamos parodymas pasibaigs laukiamu rezultatu – pirkimu, išauga.

Mažiau įprastas reklamos nukreipimo pavyzdys, pritaikytas praktikoje, galėtų būti kampanija, kurią Lietuvoje vykdė pakuočių gamintojas „TetraPak”, o įgyvendino „Gemius kartu su reklamos tinklu „Adnet” bei žiniasklaidos agentūra „Starcom”. Šiuo atveju vartotojų duomenų bazė buvo surinkta ne reklamdavio svetainėje, bet naudojant klausimynus. Pirmąjį kampanijos etapą sudarė klausimynų iššokančiame lange rodymas. Remiantis respondentų pateiktais atsakymais buvo apibrėžtos trys interneto vartotojų grupės ir, siekiant įtikinti apsilankyti „TetraPak” svetainėje, vėliau buvo rodomi trys skirtingi reklamos kūriniai. Šiuo atveju reklamos nukreipimas buvo naudojamas kaip veiksminga rinkodaros komunikacijos pritaikymo konkretiems vartotojams priemonė.

Kuo tai gali būti naudinga?

Reklamos nukreipimo technologiniai sprendimai suteikia portalų klientams reklamdaviams įrankį, galintį padidinti susidomėjimą jų siūlomais produktais.

Reklamos nukreipimas gali būti būdas susigrąžinti prarastą klientą, paveikti neapsisprendusįjį, jis gali būti tarsi priemonė, leidžianti pritaikyti pasiūlymą prie esamų klientų poreikių arba informuoti apie specialius pasiūlymus ir nuolaidas, gali padidinti informacinio biuletenio prenumeratorių skaičių arba skaičių asmenų, užregistruotų kliento duomenų bazėje, taip pat gali būti taikomas ir vartotojų mėgstamų bei nemėgstamų dalykų tyrimo tikslams.

Naujos tendencijos Vidurio ir Rytų Europoje

Įvairūs reklamos nukreipimo būdai (angl. retargeting), nukreipimas pagal vartotojų elgseną internete (angl. behavioural targeting) ir kitos naujos interneto reklamos technologijos šiuo metu yra labai populiarios. Tai ypatingai pastebima Vakarų Europoje ar Jungtinėse Valstijose, kur auga reklamos kampanijų, vykdomų naudojant šiuos naujus įrankius, skaičius. Jos sparčiai populiarėja labiau tradicinių reklamjuosčių kampanijų (bet ne tik) sąskaita.

„Reklamos nukreipimas primena apie interneto teikiamas galimybes pateikti reklamą konkrečiam vartotojui ir sąveiką su juo kuo labiau suasmeninti. Tai galimybė nustatyti tūkstančių potencialių klientų poreikius bei susisiekti su tais, kurie jau žino reklamuojamą produktą. Tai leidžia reklamdaviui parodyti konkrečiam interneto lankytojui skirtą reklamos kūrinį, sakantį: „Galvojate apie naujo televizoriaus pirkimą? Spauskite čia ir gaukite 5% nuolaidą!” Dabar jūs galite kalbėti garsiau nei jūsų konkurentai ir išvengti vartotojo akinimo pernelyg dideliu reklamos kiekiu. Tai įmanoma tik internete. Naujas 1+1 kampanijų modelis (t. y. pagrindinės kampanijos, vykdomos kartu su pagalbine, nukreipta į konkrečią vartotojų grupę, derinys) bus vis labiau pripažįstamas tarp rinkodaros specialistų visoje Europoje”,- teigia Katarzyna Haberkiewicz, „Gemius” Jaunesnioji verslo plėtros vadovė. „Mažėjant reklamos biudžetams, kampanijos veiksmingumo klausimas tampa esminis. Lietuvoje, Latvijoje ar Lenkijoje reklamos nukreipimo kampanijomis jau naudojosi draudimo, plataus vartojimo prekių bendrovės bei bankai. Ir nors tai rinkoje dar yra naujovė, mes turime pagrindo tikėti, kad reklamos nukreipimas ateinančiais metais įsitvirtins kaip vienas iš reklamos strategijų komponentas dėl jo teikiamos galimybės patraukti interneto vartotojų dėmesį.”

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *