Pirmasis lietuvių aukso medalis pasaulio robotų čempionate JAV

Šį rytą Lietuvos robotų inžinieriai laimėjo pirmąjį aukso medalį pasaulio robotų čempionate San Franciske, JAV.

Robogames yra žinoma kaip didžiausia pasaulyje Robotų olimpiada, kurioje šiais metais dalyvauja 37 šalių atstovai. Lietuvai tai debiutiniai metai.

Šių metų balandžio 23 – 25 dienomis daugiau kaip 500 robotų varžosi 53 įvairiose kategorijose. Robotai žaidžia boulingą, futbolą, ledo ritulį, dalyvauja įvairiuose įgūdžius formuojančiuose žaidimuose, taip pat varžosi greičio, stiprumo ir „linijos sekimo” (Linefollower) rungtyse, bando jėgas kung-fu, sumo ir dažasvydžio kovose. Robotai – romantikai tapo ir groja muzikos instrumentais. Kai kuriems žiūrovams ko gero buvo naudingas robotų – barmenų konkursas, tačiau kaip įprasta, daugiausiai adrenalino sukelia robotų mūšiai “beveik be taisyklių”, kurie vyksta uždarame ringe.

Robotus kūrė beveik 700 inžinierių iš viso pasaulio. Lietuvos garbę daugiau nei 10 robotų kategorijose gina garsusis robotų inžinierius Vitalijus Rodnovas iš Klaipėdos.

Šį rytą iš JAV atskriejo nuostabios žinios – Vitalijaus Rodnovo robotas “Master of Disaster” laimėjo aukso medalį 3 kg Robotų Sumo rungtyje , o kitas Lietuvai atstovavęs robotas „309″ šioje rungtyje užėmė trečiąją vietą.

Taip pat 0,5 kg Robotų Sumo varžybose Lietuvos robotas „Sprinter” užėmė antrąją vietą.

Baltijos šalių atstovai įrodė, kad jie yra pasauliniai lyderiai autonominių sumo robotų klasėje, užimdami pirmas 4 vietas.

Lietuvos rinktinei JAV pradeda buitinių robotų gamintojo iRobot atstovas Lietuvoje iRobot Lietuva.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *