Pasaulio ekonomikos forume skambės „GetJar“ ir Lietuvos vardai

Pasaulio ekonomikos forumas (PEF) pirmą kartą įvertino Lietuvos bendrovę kaip vieną novatoriškiausių pasaulyje. Lietuvoje įkurta mobiliųjų aplikacijų platinimo bendrovė „GetJar“ pateko į PEF sudarytą „Technologijų pionierių 2011“ sąrašą. Jame įvardinta 31 bendrovė iš viso pasaulio, iš jų tik keturios, įskaitant ir „GetJar“, yra susijusios su interneto technologijomis.

„Technologijų pionieriais įvardinamos tik tokios bendrovės, kurios gali padaryti reikšmingą įtaką viso pasaulio verslo, visuomenės ar ekonomikos ateičiai. Todėl šis apdovanojimas yra vienas svarbiausių įvertinimų, suteiktų mūsų bendrovei”, – sakė „GetJar” įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs.

„Technologijų pionierius 2011″ rinkusi forumo komisija gavo daugiau nei 330 paraiškų iš viso pasaulio, kurias vertino 68 technologijų ekspertai: akademikai, žurnalistai ir rizikos kapitalo bendrovių atstovai. Apdovanojimus pelniusios bendrovės atstovauja 13 pasaulio valstybių ir bus atskirai pasveikintos per Pasaulio ekonomikos forumo susitikimą Kinijoje rugsėjo 13-15 dienomis.

„Mes labai didžiuojamės, galėdami pripažinti ir apdovanoti išskirtines, novatoriškas kompanijas, patekusias į „Technologijos pionierių 2011″ grupę. Jų technologijos ir verslo modeliai turės ilgalaikį ir reikšmingą poveikį pasaulio ekonomikai ir visuomenei. Labai laukiame jų indėlio ir įgyvendinant forumo misiją – gerinti situaciją pasaulyje”, – sakė Andre Schneideris, PEF vykdomasis direktorius.

Ankstesniais metais tarp „Technologijų pionierių” kategorijos laimėtojų yra buvusios tokios bendrovės ir dabartiniai technologijų gigantai kaip „Google”, „Ebay”, „Paypal”, „Twitter”, „Mozilla”, „Opera” ir kiti. Šios kategorijos laimėtojai yra įtraukiami į Pasaulio ekonomikos forumo darbo grupes, kurios dalyvauja sesijose Davose sprendžiant globalias pasaulio problemas.

„GetJar”, pirmoji pasaulyje 2005 metais pristačiusi daugiaplatforminę mobilių aplikacijų atsisiuntimo paslaugą, šiuo metu yra antroji didžiausia mobiliųjų aplikacijų bendrovė pasaulyje, kurią kol kas lenkia tik „Apple”. Pagal aplikacijų atsisiuntimo apimtis „GetJar” gerokai lenkia analogiškas paslaugas tokių gigantų kaip „Nokia”, „Microsoft”, „Samsung”, „LG” ir kt. Kas mėnesį vartotojai iš „GetJar” portalo atsisiunčia beveik 100 mln. programų, o iš viso jau parsisiųsta daugiau nei 1 mlrd. aplikacijų.

Visą Pasaulio ekonomikos forumo paskelbtą „Technologijų pionierių 2011″ sąrašą, tarp jų ir „GetJar” aprašymą, rasite tinklalapyje www.weforum.org/techpioneers.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *