Programeles ir mokiniai

Pamokose programinė įranga svarbesnė už kompiuterius

Lapkričio 23-25 dienomis parodoje „Mokykla 2012“ „Microsoft“ su partneriais HP ir „EIT sprendimai“ pristatys naująją „Windows 8“ kompiuterių liniją bei kompiuterizuoto klasės valdymo sprendimą „MultiPoint Server“. Parodoje pristatomi produktai yra dalis „Microsoft“ sprendimų švietimo įstaigoms. Bendrovė mokykloms ir universitetams išskirtinėmis sąlygomis siūlo debesijos paslaugą „Office 365“ bei daugiau nei 30 programėlių, paįvairinančių pamokas ir palengvinančių mokytojų darbą.

„Šiuolaikinėje mokykloje pamoka tampa ne tik informacijos perdavimu, o labai įtraukiančiu ir interaktyviu procesu. Klasėje mokytojai ugdo kritinį mąstymą, mokinių kūrybingumą ir analizės įgūdžius. Naujausi IT sprendimai skatina mokinių gebėjimą kurti ir leidžia mokytojams lengviau organizuoti pamokas“, – sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris.

Modernioje mokykloje nepakanka mokinius tik aprūpinti asmeniniais ar planšetiniais kompiuteriais. Be kokybiškų programų, skirtų bendrajam lavinimui, techninė įranga tampa tik turinio vartojimo priemone, kuri neišnaudoja visų technologijų pranašumų. Mokyklos turėtų skirti dėmesio specialiai mokslui pritaikytoms mokymosi programoms ir investuoti į mokinių įgūdžius savarankiškai dirbti ir kurti naują turinį. Pasaulyje jau pasiteisino tokia patirtis, kai į mokymui skirtus sprendimus žiūrima kompleksiškai.

Mokinių darbas – mokytojo kompiuterio ekrane

Parodoje pristatoma kompiuterizuoto klasės valdymo idėja su „Windows MultiPoint Server“ leidžia kompiuterių klasėje turėti tik vieną mokytojo pilnai sukomplektuotą kompiuterį, o ant mokinių suolų tereikia monitoriaus, klaviatūros ir pelytės arba planšetinio kompiuterio. Savo ekrane mokytojas gali stebėti, ką veikia ir kaip sekasi mokiniams atlikti užduotis, ir jei reikia, padėti. Be to, „MultiPoint Server“ mokytojui parodo ar visi klasėje iš tiesų įdėmiai klausosi pamokos.

Vieno sudėtingiausių dalykų – matematikos – užduočių sprendimui „Microsoft“ sukūrė matematikos pagalbininką – „Microsoft Mathematics 4.0“. Pagrindinis šios programos „ginklas“ – visas mokslines funkcijas turintis skaičiuotuvas. Šis įrankis turi ne tik visas aritmetines funkcijas, bet ir gali spręsti lygtis, greitai nubraižyti grafikus. „Microsoft Mathematics“ – tai ne vien išspręstų uždavinių paruoštukas – programa parodo, kaip užduotį atlikti žingsnis po žingsnio, ir vėliau moksleivis jas spręsti savarankiškai.

„Microsoft“ sprendimai mokytojams leidžia efektyviau pasiruošti pamokoms ir net sudėtingesnį dalyką dėstyti su užsidegimu. „OneNote“ programa mokytojams leidžia paįvairinti pamokas įdomiais filmukais, muzika, pristatymais, nuotraukomis ir nuorodomis iš interneto.

Į darbą įtraukti visą klasę mokytojams padeda simpatijas Lietuvos mokyklose užkariavusi programa „Mouse Mischief“, geriau žinoma kaip „Pelės išdykėlės“. Ši programėlė mokytojams padeda nepasiklysti „rankų miške“, mokiniams norint atsakyti į klausimus. Kiekvieno moksleivio atsakymai parodomi kompiuterio ekrane, o vaikai savo atsakymus renkasi pelytės spustelėjimu. Kompiuterio monitoriuje mokytojai gali matyti visų mokinių atsakymus ir stebėti, kur klasei reikia labiausiai pasitempti.

Mokslo institucijoms „Microsoft“ nemokamai suteikia pagrindinius „Office“ įrankius, kurie veikia debesų technologijos pagrindu. Mokykloms ir universitetams suteikiama prieiga prie „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ programų internete, balso ir vaizdo pokalbių, interneto konferencijų ir daugiau „Office 365“ privalumų.

„Raginame mokytojus išmėginti HP sprendimus ir įvertinti kaip IT sprendimai palengvina mokymo ir mokymosi procesą. Parodoje pristatysime HP kompiuterinės klasės sprendimą su „Windows Multipoint Server“ operacine sistema, itin plonus nešiojamuosius kompiuterius, elegantiškus „viskas viename“ ir didelio našumo kompiuterius, skirtus įvairioms mokymo įstaigoms“ – teigė „Hewlett-Packard“ pardavimų direktorius Lietuvoje Tadas Goberis.

„Kinect“ pamoką paverčia žaidimu

Judesius atpažįstantis „Kinect“ leidžia vaikams patiems kurti savo žaidimus ir žinių semtis taip, kaip jie įsivaizduoja yra geriausia. Vaikai ir mokytojai galės susipažinti su programa „Kodu“, su kuria savo žaidimų versijas gali kurti net ir pradinių klasių mokiniai. „Kodu“ leidžia pasirinkti įvairius gyvūnėlius, robotus, kalnus, medžius, iš kurių vaikai sudėlioja savo pasaulį. Taip moksleiviai ne tik kūrybingai atlieka mokytojo užduotis, bet ir išmoksta žaidimų programavimo pagrindų.

Kaip „Kinect“ gali būti pritaikomas mokyklose galima pažiūrėti šiame vaizdo klipe, o „Pelių išdykėlių“ bruzdesys matomas šiame filmuke.

Paroda „Mokykla 2011” vyksta lapkričio 23-25 dienomis „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, Vilniuje.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *