Is Vilniaus boksto televizijos signalai perduodami i kitas siuntimo stotis ir pasiekia visus gyventojus_web

Pagerintos TV programų priėmimo sąlygos Šalčininkuose ir Šilutės rajone

Skaitmeninės antžeminės televizijos siuntimo paslaugų lyderis AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) praneša apie pagerintas TV programų priėmimo sąlygas Šalčininkuose ir Šilutės rajone. Šalčininkų ir Švėkšnos siuntimo stotyse bendrovė įrengė ir nuo šių metų pradėjo eksploatuoti dvigubai galingesnius nei iki šiol skaitmeninės antžeminės televizijos siųstuvus.

„Patikimai sklindant naujųjų siųstuvų signalams, aplinkinių regionų gyventojai gali daugumai įprastu būdu – TV antenomis priimti skaitmeninės televizijos programas“, – sako Telecentro eksploatacijos skyriaus viršininkas Algis Šalkauskas.

Specialistas primena, kad antžeminiu būdu siunčiamas skaitmeninės televizijos programas galima žiūrėti televizoriuose, kuriuose yra integruoti MPEG-4 imtuvai. Jeigu to nėra, galima įsigyti išorinį DVB-T imtuvą (priedėlį) – jį prijungus prie televizoriaus ir prie decimetrinės TV antenos, skaitmeninės televizijos programos taip pat bus prieinamos.

„Mūsų misija – užtikrinti Lietuvos gyventojams galimybę ir po 2012 m. spalio 29-osios priimti TV programas iš antžeminių tinklų TV antenomis. Atsisakius analoginės televizijos, tai bus vienintelis būdas skaitmeninės televizijos programas matyti nemokamai“, – komentuoja Algis Šalkauskas.

Iš Šalčininkų siuntimo stoties 57-uoju, o iš Švėkšnos siuntimo stoties 60-uoju kanalu Telecentras šiuo metu siunčia 9 nekoduotas (nemokamas) skaitmeninės televizijos programas: BTV, „Info TV“, „Liuks!“, LNK, LTV, LTV2, TV1, TV3, TV6. Šalčininkų gyventojai nemokamai gali žiūrėti ir 64-uoju kanalu siunčiamą „BBC World“ TV programą.

Antžeminiu būdu galima priimti ir įvairias koduotas (mokamas) skaitmeninės televizijos programas, tik reikia iš mokamų paslaugų teikėjų įsigyti tų programų atkodavimo kortelę. Daugumoje televizorių yra numatyta vieta tokiai kortelei įstatyti.
Išoriniai DVB-T imtuvai taip pat būna dviejų tipų – su įrengta vieta TV programų atkodavimo kortelei įstatyti (priims ir nemokamas, ir mokamas TV programas) arba be jos (priims tik nemokamas TV programas).

Telecentro antžeminiais tinklais skaitmeninė televizija pasiekia jau daugiau nei 90 proc. šalies gyventojų. 2011 metais bendrovė dvigubai padidino Vilniaus ir Druskininkų siuntimo stočių galias, įrengė naujas siuntimo stotis Joniškyje (Radikiuose), Molėtuose ir Lazdijuose (Kukliuose). Planuojama ir toliau plėsti skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus ir naudoti juos ne tik siunčiamų TV programų didesnei sklaidai, bet ir naujų bei geresnės kokybės (didelės raiškos) TV programų siuntimui.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *