Nokia Lumia 800 (Mix Radio) with Nokia Purity HD Stereo Headset by Monster

„Nokia“ pristatė pirmuosius telefonus su „Windows Phone“ bei pažėrė daug kitų naujienų

Kompanija „Nokia“ kasmetiniame kongrese „Nokia World“ pademonstravo, kad sparčiai įgyvendina naująją strategiją. Kompanija pristatė pirmuosius telefonus su „Windows Phone“ operacine sistema – „Nokia Lumia 800“ ir „Nokia Lumia 710“, taip pat visą gamą naujų „Nokia Asha“ mobiliųjų telefonų, kurie panaikina ribą tarp išmaniųjų ir tradicinių modelių. Bendrovė taip pat pranešė apie patobulintas paslaugas bei naujus priedus telefonams.

„Prieš aštuonis mėnesius mes pasirinkome naują kompanijos strateginę kryptį ir šiandien atskleidžiame, kaip sparčiai ja žengiame. Pristatėme naujoves visame produktų portfelyje – ir tarp išmaniųjų telefonų, ir suteikdami naujų galimybių bei sumanumo tradiciniams mobiliesiems telefonams, – sakė „Nokia“ prezidentas ir vykdomasis direktorius Stephen Elop. – Nuo išmaniojo „Nokia Lumia 800“ iki paprastojo „Nokia Asha 201“ – visose srityse sukūrėme konkurencingų naujų modelių ir pasiūlėme juos rinkai greičiau nei kas nors kitas iki šiol yra tai padaręs. Aš didžiuojuosi matydamas naujus įrenginius ir „Nokia“ darbuotojus, kurie padėjo visa tai pasiekti”.

„Nuo „Nokia“ pokyčių pradžios, kuri prasidėjo prieš aštuonis mėnesius, kompanija atrado vidinės energijos ir atliko reikšmingus „Symbian“ patobulinimus, išleido pirmuosius „Windows Phone“ ir toliau stiprina mobiliųjų telefonų portfelį, – sakė „Canalys“ vyriausiasis analitikas Pete Cunningham. – „Nokia“ tesi duotus pažadus ir aiškiai rodo, kaip siekia sėkmės“.

Pirmieji „Nokia Lumia“ išmanieji telefonai su „Windows Phone“

„Nokia Lumia 800“

Nokia Lumia 800

Šis modelis pasižymi išskirtiniu dizainu, ryškiomis spalvomis (žalsvai mėlynos, ryškiai rožinės ir juodos) ir yra pritaikytas bendrauti socialiniuose tinkluose bei naudotis internetu – telefone integruota „Internet Explorer 9“ naršyklė. Telefonas turi 3,7 colio (9,4 cm) skersmens AMOLED „ClearBlack“ ekraną, kuris yra šiek tiek lenktas ir nugludintas, tad tiesiog susilieja su telefono korpusu. Šiame modelyje integruotas 1,4 GHz galingumo procesorius su techninės įrangos ir grafikos spartintuvu. „Nokia Lumia 800“ taip pat turi foto ir HD vaizdo kamerą, su „Carl Zeiss“ optika. Telefonu užfiksuotais vaizdais patogu dalintis su draugais. Telefone yra 16 gigabaitų (GB) vidinės atminties ir 25GB vietos „SkyDrive“ paslaugoje, kur galima kaupti bei laikyti nuotraukas ir muzikos įrašus.

Planuojama, kad „Nokia Lumia 800“ kainuos apie 1450 litų, be mokesčių ir subsidijų.

„Nokia Lumia 710“

Nokia Lumia 710

„Nokia Lumia 710“ yra pritaikytas patogiai dalintis vaizdais ir savo gyvenimo akimirkomis socialiniuose tinkluose. Telefone įdiegta IE9 naršyklė, kuria patogu naršyti po internetą. Telefonai bus juodos ir baltos spalvų, o nugarinius dangtelius bus galima pasirinkti net iš penkių spalvų: juodos, baltos, žydros, rožinės ir geltonos. Pritaikyti telefoną galima ne tik išoriškai pakeičiant jo išvaizdą, bet ir parsisiunčiant geidžiamiausias programėles, kurių pasirinkime – tūkstančiai. Telefone, kaip „Nokia Lumia 800“ modelyje, įdiegtas 1,4 GHz procesorius, techninės įrangos ir grafikos spartintuvas. Tad telefonas funkcionalus ir spartus, o kaina – vidutinio dydžio: planuojama, kad ji sieks apie 930 litų, be mokesčių ir subsidijų.

Abiejuose telefonuose su „Windows Phone“ operacine sistema įdiegti ir didžiausi „Nokia“ modelių privalumai – nemokami žemėlapiai ir navigacija. O kartu su „Nokia Music“ paslauga pristatyta „MixRadio“ aplikacija – tai nemokama pasaulinė mobiliojo muzikos transliavimo programėlė, kuri leidžia pasirinkti ir klausytis iš šimtų lokalių radijo stočių. Su artimiausiu „Nokia Lumia“ telefonams skirtu atnaujinimu, kuris pasirodys iki šių metų pabaigos, vartotojams taip pat atsivers galimybė patiems kurti asmeninius muzikos kanalus pasirenkant dainas iš milijonus įrašų turinčių muzikos lobynų.

„Nokia“ taip pat pristatė pirmuosius bendradarbiavimo su žinoma garso įrangos gamintoja „Monster“ rezultatus – kartu sukurtas ausines „Nokia Purity HD Stereo“ ir „Nokia Purity Stereo“. Šia partneryste siekiama pabrėžti „Nokia Lumia“ įrenginių garsines galimybes ir išskirtinį stilių.

Tik šiandien pristatytas „Nokia Lumia 800“ pasirodys jau lapkritį, pirmiausia – rinkose Europoje: Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Iki metų pabaigos šis telefonas taip pat pasirodys Honkonge, Indijoje, Rusijoje, Singapūre ir Taivanyje, o kitose – kitais metais.
„Nokia Lumia 710“ pirmiausia – iki šių metų pabaigos – pasirodys Honkonge, Indijoje, Rusijoje, Singapūre ir Taivanyje, kartu su „Nokia Lumia 800“, o kitose rinkose įrenginys turėtų pasirodyti 2012 metais.

Pirmieji „Nokia“ telefonai su „Windows Phone“ Lietuvoje pasirodys kitąmet, o tikslesnę datą žadama paskelbti artėjant prekybos terminui.

„Nokia Asha“: nauja sumanesnių mobiliųjų telefonų linija

„Nokia“ tęsia savo misiją sujungti dar vieną milijardą planetos gyventojų. Ši misija įgyvendinama kuriant ir siūlant aukštos kokybės, stilingus įrenginius, kurie pasižymi patogia prieiga prie socialinių tinklų, interneto ir informacijos šaltinių bei yra parduodami už patrauklią kainą.

Šiuos kriterijus atitinkančius įrenginius „Nokia“ suvienijo po „Asha“ vardu. Žodis asha hindi kalboje reiškia viltį. „Nokia Asha“ įrenginiai pabrėžia „Nokia“ siekį suteikti vartotojams malonių įspūdžių ir milijonams žmonių atverti naujas galimybes, kad jie išpildytų savo troškimus.

„Nokia Asha 303“

Nokia Asha 303

„Nokia Asha 303“ yra iš šiuolaikinių medžiagų sukurtas ir metalu padailintas telefonas. Jame yra didelis 2,6 colio (beveik 9 cm) skersmens lietimui jautrus ekranas ir visaženklė QWERTY klaviatūra. Kuriant „Nokia Asha 303“ daugiausia dėmesio skiriama sukurti patogią prieigą prie interneto ir socialinių tinklų.

Įrenginyje slypi galingas 1Ghz procesorius, 3G ir bevielis WLAN ryšys – tai užtikrina, kad po internetą naršysite itin greitai. „Nokia Asha 303“ turi debesies technologijos pagrindu veikiančią „Nokia naršyklę“, kuri tinklalapius suspaudžia iki 90 proc., tad naršymas ir spartesnis, ir pigesnis.

Iš pradinio darbastalio taip pat patogu pasiekti socialinius tinklus, el. pašto dėžutę ar susirašinėjimo programą.

Pramogos ir programėlės yra svarbi „Nokia Asha 303“ savybių dalis. Telefone yra iš anksto įdiegtas populiarus „Angry Birds Lite“ žaidimas, taip pat ir kitos aplikacijos – „Facebook Chat“, „Whatsapp messaging“ ir naujausia „Series 40“ telefonams skirta „Nokia žemėlapių“ versija (tam tikrose rinkose). Skaičiuojama, kad įrenginys kainuos apie 400 litų, be mokesčių ir subsidijų, o Lietuvoje turėtų pasirodyti pirmąjį 2012 m. ketvirtį.

„Nokia Asha 300“

Nokia Asha 300

Dailiajame „Nokia Asha 300“ suderintas lietimui jautrus ekranas ir tradicinė telefono klaviatūra. „Nokia Asha 300“ turi galingą 1GHz procesorių ir 3G ryšį, kad būtų galima sparčiai naudotis internetu ir socialiniais tinklais. „Nokia naršyklė“ ir šiame modelyje leidžia greitai ir pigiai naršyti po internetą, nes tinklalapius suspaudžia iki 90 procentų.

„Nokia Asha 300“ turi 5 megapikselių kamerą, muzikos grotuvą, FM radiją, bevielį „Bluetooth“ ryšį ir talpina iki 32 gigabaitų (GB) atminties kortelę. Telefono kaina turėtų būti apie 295 litus, be mokesčių ir subsidijų. Šis modelis Lietuvoje turėtų pasirodyti jau lapkritį.

„Nokia Asha 200“

Nokia Asha 200

„Nokia Asha 200“ yra naujausias „Nokia“ telefonas, talpinantis dvi SIM korteles ir turintis „Easy Swap“ funkciją, kuri leidžia pakeisti SIM kortelę neišjungiant paties telefono.

Šis nuotaikingas ir spalvingas modelis turi visaženklę QWERTY klaviatūrą ir yra skirtas jauniems, daugiausia miesto gyventojams, kurie nori būti visada pasiekiami. „Nokia Asha 200“ turi integruotas socialinių tinklų, el. pašto, greitųjų žinučių programas, patogią prieigą prie „RenRen“, „Orkut“ ir „Flickr“. Į telefono atmintį, išplėtus ją iki 32 GB dydžio atminties kortele, galima įsirašyti tūkstančius dainų. Telefonas taip pat pasižymi ištverminga baterija – muziką be sustojimo galima groti net 52 valandas. Numatoma, kad „Nokia Asha 200“ kainuos apie 210 litų be mokesčių ir subsidijų, o Lietuvoje pasirodys kitų metų pirmąjį ketvirtį.

„Nokia Asha 201“

Nokia Asha 201

Šis modelis savo funkcionalumu ir išvaizda yra beveik identiškas „Nokia Asha 200“. Tiesa, „Nokia Asha 201“ talpina tik vieną SIM kortelę. Šis telefonas tinka jauniems vartotojams, kurie nori būti prisijungę prie socialinių tinklų, klausytis muzikos ir kuriems svarbi nedidelė įrenginio kaina. „Nokia Asha 201“ turi aukštos kokybės garsiakalbį, patobulintą stereo FM radiją ir skambėjimo melodijų nustatymo įrankius. „Nokia Asha 201“ taip pat turi foniniame režime galinčią veikti el. pašto programą ir populiariąją „Whatsapp messaging“ aplikaciją. Numatoma, kad įrenginio kaina bus apie 210 litų, be mokesčių ir subsidijų, o Lietuvoje jis pasirodys 2012 m. pirmąjį ketvirtį.

„Nokia žemėlapiai“: su vieta susietos paslaugos skirtos palengvinti kasdienybę

Siekdama nuolat tobulinti su vieta susietų paslaugų galimybes, „Nokia“ pristatė naujausią „Nokia žemėlapių“ versiją ir „Windows Phone“ operacinei sistemai pritaikytą „Nokia Drive“ programėlę. Atnaujinimais siekiama žemėlapių programą pritaikyti viešojo transporto naudotojams bei ieškantiems įvairių vietų mieste. Pristatyta „Nokia Public Transport“ programėlė leidžia planuoti savo kelionę viešuoju transportu. „Nokia“ taip pat pranešė apie „Nokia Pulse“ programą, kuri suteikia galimybę būsenos atnaujinimus ir nuotraukas pateikti privačiai – tiek tiems asmenims, kuriems norite. Galiausiai, „Nokia“ pademonstravo „Nokia Live View“ programą, kuri paverčia telefono fotokamerą papildytos realybės įrankiu. Naudojant „Nokia Live View“ ir nukreipus telefoną į pastatą ar gatvę, ekrane parodomi jų pavadinimai, o vienu paspaudimu galima pasiekti informaciją apie šalia esančius verslus, restoranus ar kitas aktualijas. Visos šiandien „Nokia“ pristatytos programos kol kas gali būti pasiekiamos per „Nokia Beta Labs“ (betalabs.nokia.com).

„Nokia World“ renginyje, suomių kompanija taip pat paskelbė, kad:

  • „Nokia žemėlapiai“ praplės „Yahoo!“ žemėlapių galimybes vartotojams, pirmiausia – vartotojams JAV ir Kanadoje.
  • Sudarė susitarimą su Niujorko metro sukurti NFC technologijos pagrindu veikiančią bilietų pardavimo sistemą ir išbandyti ją Niujorko regioniniuose traukiniuose iki 2011 m. pabaigos.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *