666-sony-cybershot-DSC_WX300_Black_Front-1200jpg_1361348810

Naujieji „Sony Cyber-shot“ serijos fotoaparatai – milžiniškos fotografijos galimybės entuziastų rankose

„Sony“ pristato tris kompaktiškus „Cyber-shot“ serijos fotoaparatus su išskirtinėmis galimybėmis – „WX300“, „HX300“ ir „TX30“, kurie mėgėjiškai fotografijai suteiks naujų galimybių. Tokios šių fotoaparatų ypatybės kaip atnaujinta optinio stabilizavimo sistema ar gerokai spartesnis autofokusavimo režimas leidžia dar tiksliau užfiksuoti svarbias akimirkas iš arti.

„Cyber-shot WX300“ – mažas, bet labai funkcionalus

Stilingasis „WX300“ yra mažiausias ir lengviausias pasaulyje skaitmeninis fotoaparatas, turintis 20 kartų optinį priartinimą. Itin plonas korpusas šį fotoaparatą paverčia idealiu kelionių aksesuaru, galinčiu lengvai tilpti į bet kokio drabužio kišenę.

Be įspūdingai atrodančios išorės, „WX300“ yra aprūpintas „Sony“ universaliais „G Lens“ serijos lęšiais, kurie tinka tiek kraštovaizdžio plačiu kampu fotografavimui, tiek portretinei fotografijai ar objektams itin nedideliu atstumu fiksuoti.

Fotoaparate naudojama vaizdo stabilizavimo technologija, palyginti su ankstesnės kartos „Cyber-shot“ serijos „HX20V“ fotoaparatu, nuo šiol veikia iki 2 kartų efektyviau net kai fotografuojama su maksimaliu 20 kartų optiniu priartinimu. Šią funkciją papildo „Active Mode“ režimas, užtikrinantis, kad ir filmuotas vaizdas atrodys ryškus ir stabilus.

Naujojo „WX300“ autofokusavimo režimas taip pat patobulintas – nuo šiol jis veikia iki 3,6 karto greičiau nei ankstesnės kartos fotoaparate „HX20V“ net kai fotografuojama maksimaliai priartintą vaizdą.

Šiame fotoaparate integruotas interneto ryšys „Wi-Fi“ suteikia galimybes jį valdyti nuotoliniu būdu per išmanųjį telefoną. Pasitelkus programėlę „PlayMemories Mobile“, telefone galima peržiūrėti fotoaparatu užfiksuotas nuotraukas ar vaizdus, jas iš karto įkelti į norimas interneto svetaines.

Be to, „Wi-Fi“ ryšys taip pat leidžia belaidžiu būdu sujungti fotoaparatą su televizoriumi ir pastarajame peržiūrėti nuotraukas. Dar viena galimybė – belaidžiu būdu padaryti atsargines fotoaparate esančių nuotraukų ir vaizdų kopijas naudojantis kompiuteriui skirta programa „Play Memories Home“.

Nepaisant itin kompaktiškos šio fotoaparato formos, „WX300“ yra aprūpintas pakankamai talpia baterija, kurios užtenka net 500 kadrų padaryti.

„Cyber-shot HX300“ – vaizdo priartinimo galiūnas

Naujasis „HX300“ išsiskiria profesionaliems DSLR tipo fotoaparatams būdinga forma ir valdymo ypatybėmis, bet kelionėse leidžia išvengti poreikio kartu nešiotis papildomus objektyvus. Iškirtinės šio fotoaparato ypatybės – milžiniškas net 50 kartų priartinimas (vienas didžiausių tarp kompaktiškų fotoaparatų) ir universalūs „Carl Zeiss Vario-Sonnar T*“ lęšiai, tinkantys pačioms įvairiausioms fotografavimo situacijoms nuo atostogų ir safario iki sporto renginių ir lauko koncertų.

Šiame fotoaparate naudojami specialia medžiaga padengti lęšiai, panaikinantys nepageidaujamus šviesos atspindžio efektus, o „Super ED“ ir ED optiniai elementai sumažina spalvinių iškraipymų lygi bei padeda išgauti detalias, kontrastingas nuotraukas.

Fotoaparatas „HX300“ pirmasis iš „Cyber-shot“ serijos fotoaparatų yra aprūpintas naujos kartos optinio stabilizavimo „Optical SteadyShot“ sistema, padedanti gauti dar ryškesnes nuotraukas, kai fotografuojamas itin priartintas vaizdą. Dviejų grupių optiniai elementai ištaiso nežymų rankų virpėjimą, todėl fotografuoti su dideliu priartinimu nuo šiol yra 2 kartus paprasčiau.

Šiame fotoaparate taip pat naudojama patobulinta greitojo autofokusavimo veiksena, kuri priartinimo režime judančius objektus fiksuoja dvigubai sparčiau nei jo pirmtakas „Cyber-shot HX200V“.

Be to, net ir ilgai trunkantis fotografavimas virsta maloniu užsiėmimu dėl ergonomiškos „HX300“ korpuso formos. Šio fotoaparato mygtukai atitinka profesionaliems fotoaparatams būdingas valdymo ypatybes, jie yra išdėstyti taip, kad būtų pasiekiami intuityviai.

Šis fotoaparatas turi universalią sąsają „Multi Terminal“, leidžiančią jį susieti su nuolatos augančiu fotografuoti skirtų aksesuarų spektru.

„Cyber-shot TX30“ – nepaves bet kokioje situacijoje

Pritaikytas plaukioti, nardyti ar slidinėti, naujasis „TX30“ yra mažiausias pasaulyje kompaktiškas fotoaparatas, nepraleidžiantis vandens iki 10 m gylio. Šis stilingas fotoaparatas taip pat geba atlaikyti dulkes, sutrenkimus ir žemą temperatūrą, tad su juo užfiksuoti svarbias akimirkas galima praktiškai bet kokioje situacijoje.

Dar viena „Cyber-shot“ serijos naujovė, panaudota šiame fotoaparate – vaizdo išdidinimo funkcija „Magnifying Glass Plus“, galinti iki 15 kartų padidinti pasirinktą vaizdo elementą nuo spalvotų žuvelių raštų iki miniatiūrinių augalų dalių.

Nepriekaištinga nuotraukų kokybė, prieinama kiekvienam

Visuose naujuosiuose fotoaparatų modeliuose naudojamas „Exmor R CMOS“ vaizdo jutiklis padeda užfiksuoti itin detalias, natūralių atspalvių nuotraukas ir filmuoti vaizdus „Full HD“ raiška su itin mažu triukšmo lygiu net ir žemo apšvietimo sąlygose.

Automatinis nustatymų parinkimo režimas „Superior Auto“ atpažįsta dar platesnį įvairių fotoscenų ir aplinkų spektrą, tarp jų – ir situacijas su itin žemu apšvietimo lygiu. O geresnis judesio aptikimas reiška, kad net ir greitai savo padėtį keičiantys objektai bus užfiksuoti raiškiai.

Papildomų vaizdo efektų rinkinys „Picture Effect“ suteikia galimybę pačiame fotoaparate patobulinti padarytas nuotraukas ar užfiksuotus vaizdus jiems pritaikant tokius efektus kaip „Toy Camera“, „Pop Colour“, „Soft High Key“ ar „Partial Colour“.

O unikalusis „Beauty Effect“ padeda atskleisti gražiausias portretinės fotografijos savybes. Padarius nuotrauką, fotoaparatas sumaniai patobulins veidus pašalindamas odos paraudimus ir nedideles raukšles. Ši funkcija gali net padidinti primerktas akis, pablainti dantis ir sumažinti kaktos blizgesį.

Naujieji fotoaparatai taip pat turi „Advanced Flash“ funkciją, kuri padidina fotoaparato jautrumą šviesai, taip toliau esantys objektai tampa ryškesni. Išplėtus fotoaparato blykstės veikimo nuotolį galima mėgautis kokybiška fotografija vakarėliuose, patalpų viduje ar prietemoje.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *