Panasonic Lumix GF5

Naujasis „Panasonic LUMIX GF5“: išskirtinės galimybės mažoje dėžutėje

Keičiamųjų objektyvų „Lumix GF5“ užtikrina puikią vaizdo kokybę, yra patogus valdyti ir akį patraukia elegantišku, stilingu dizainu.

Kokybė ir greitis, stilius, kompaktiškumas ir galimybės, kūryba, lankstumas ir patogumas bei paprastumas – visa tai suderina naujasis „Panasonic Lumix GF5“ fotoaparatas, kuriuo savo idėjas galės įgyvendinti ir pažengęs fotomėgėjas, ir pradedantysis.

Keičiamųjų objektyvų serijai priklausantis „Lumix GF5“ fotografui į rankas įduoda veidrodinio skaitmeninio fotoaparato galimybes.

Kokybiški vaizdai ir žaibiškas fotografavimas

Naujas labai jautrus (ISO 160-12800 diapazono) „Micro Four Thirds” dydžio „Live MOS“ 12,1 mln. taškų jutiklis, patobulintas didelio našumo „Venus VII HD2“ vaizdo apdorojimo procesorius bei daugiaprocesinio triukšmo sumažinimo „Multi-process Noise Reduction“) technologija padeda išgauti išskirtinės kokybės nuotraukas, HD kokybės vaizdo įrašus, švarius nuo skaitmeninių trikdžių įvairiose situacijose (net ir fotografuojant ar filmuojant prietemoje) naktinius peizažus, miesto vaizdus.

„Lumix GF5“ greitis – dar vienas bruožas, kuriuo šis aparatas gali užtikrintai pasigirti. „Light Speed Auto Focus“ automatinio ryškumo (fokusavimo) nustatymas veikia žaibiškai ir tiksliai – per 0,09 sekundės.

Papildomos funkcijos, kaip sekamasis fokusavimo režimas, nuolat išlaikantis pagautą objektą ryškų, arba „Pinpoint Auto Focus“, padedantis preciziškai nustatyti ryškumą, padės sulaukti geriausios progos bei tiksliai perteikti smulkiausias dalelytes, tokias kaip rasos lašeliai ant gėlės žiedo.

Puikiausios akimirkos vargiai prasmuks pro „Lumix GF5“ objektyvo „akį“ neįamžintos visu savo ryškumu. Tereikia tik dairytis.

Ryškus ir judantis pasaulio atvaizdas filmukuose

Ne mažiau viliojanti yra „Lumix GF5“ galimybė supantį pasaulį ryškiai įamžinti ne tik sustingusį nuotraukose, bet ir filmuose – gyvą, dinamišką, judantį ir iki pačių mažiausių krislų, kadangi šis aparatas gali filmuoti „Full HD“ 1080p kokybe. Kad pradėti filmuoti būtų galima greičiau ir patogiau, yra įrengtas atskiras „Video Record“ mygtukas, įjungiantis filmavimo režimą.

Automatinis fokusavimas ir filmuojant ateis į pagalbą – naudojant sekamąjį „Auto Focus Tracking“ režimą šėlstantį draugą, kamuolį gainiojantį vaiką ar danguje sklendžiantį paukštį bus paprasta nufilmuoti ryškiai ir aiškiai.

Funkcionalumas dera su kompaktiškumu ir stilingumu

Pristatydama „Lumix GF5“, „Panasonic“ dar sykį įrodo, kad funkcionalus aparatas neturi būti nepatrauklus, sunkus ir gremėzdiškas. Šios veidrodiniam fotoaparatui prilygstančios galimybės sudėtos į mažą ir stilingą korpusą, kurio spalvą galima pasirinkti iš keturių.

Tokiam aparatui vietos rankinėje ar net kišenėje visada atsiras. Taigi, nereikės dūsauti, kad „ir vėl nepasiėmiau fotoaparato“, kai kitą sykį eidami į darbą pamatysite tiesiog tobulai atrodančius rytmečio rūke paskendusių praeivių siluetus arba spontanišką ir spalvingą „flashmob“ akciją.

Paprasta perteikti savo idėjas

„Lumix GF5“ veidrodinių aparatų galimybės suderintos su kompaktiškųjų jų pusbrolių patogumu ir paprastumu. „Intelligent Auto“ bei 20 skirtingų scenarijų sąrašas palengvina fotografavimą, padeda įgyvendinti savo idėjas nesigilinant į fotoaparato nustatymo subtilybes.

Įdiegti meniški filtrai, vaizdo efektai, suteikiantys nuotraukoms norimą potėpį, leidžia mėgautis lengvai pasiekiamu ir gilių vaizdo apdorojimo žinių bei specializuotos programinės įrangos nereikalaujančiu procesu, siekiant kūrybiško nuotraukų apipavidalinimo.

„Lumix GF5“ gali net ekrane patarti, kokius filtrus, efektus ar scenarijus naudoti konkrečioje fotografijoje ar situacijoje.

Universalus valdymas ir platesnės galimybės

Patogus ir universalus yra šio fotoaparato naudojimas – režimus, funkcijas galima pasirinkti bei fotografavimą valdyti ir liečiant jutiklinį 7,62 cm, 920 tūkst. taškų LCD ekraną, ir naudojantis ratukais bei mygtukais.

„Lumix GF5“ turi ir palydovų – suderinamų priedų, tokių kaip objektyvai, filtrai, nuotolinis užrakto mechanizmas, sąrašą. Yra ir integruota iššokanti blykstė, pagelbėjanti situacijose, kai reikia papildomo apšvietimo.

Tai padės išplėsti fotografavimo galimybes, suteikti naujų rakursų nuotraukoms bei filmukams, tuo pačiu – sukurs daugiau erdvės naujoms kūrybinėms mintims.

Daugiau informacijos apie naująjį „Lumix GF5“ galima rasti nemokamoje „iPad“ programėlėje „LUMIX G Experience“, kurioje galima patyrinėti „Lumix G“ fotoaparatų pasaulį prieš įsigyjant vieną jų.

Ši programėlė yra nemokamai prieinama per „iTunes App Store“ Europoje, joje išsamiai aiškinamos technologijos, yra fotoaparatų demonstracijos ir palyginimai su tradiciniais veidrodiniais skaitmeniniais aparatais.

Baltijos šalis fotoaparatas pasieks gegužės mėnesį.

Pagrindinės charakteristikos:

 • Vaizdo jutiklis: Didelio jautrio 12,1 mln. taškų „Live MOS“
 • Vaizdo apdorojimo sistema: Efektyviai energiją naudojanti „Venus Engine VII HD2“ su „Multi-process Noise Reduction“ triukšmo mažinimo technologija
 • ISO nustatymai: Auto / Intelligent ISO / 160 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800
 • Automatinio fokusavimo greitis: Maždaug 0,09 sekundės
 • Fotografavimas serijomis: 4 kadrai per sekundę didžiausia raiška
 • Kūrybiški filtrai: 14
 • Filmuoto vaizdo įrašymas: 1920 x 1080 „Full HD“ raiška AVCHD / MP4 formatais
 • LCD ekranas: Jutiklinis 920 tūkst. taškų LCD. 7,62 cm / 3:2 proporcijų / Plataus apžvalgos kampo
 • Dydis: 107,7 x 66,6 x 36,8 mm (neskaičiuojant išsikišimų)
 • Svoris: Maždaug 267 gramai(su SD kortele, akumuliatoriumi)
 • Integruota blykstė: TTL, 6,3 vedamojo skaičiaus, iššokanti
 • Sąsajos: HDMI, skaitmeninis AV išėjimas, stereo mikrofonas, garsiakalbis

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *