appcamp-lt

Lapkritį „Omnitel“ organizuoja pirmąsias tarptautines programėlių dirbtuves „AppCamp”

Lapkričio 11-13 dienomis bendrovė „Omnitel“ jau trečią kartą rengs programėlių dirbtuves, kurios šįkart virs tarptautiniu ir didžiausiu Skandinavijos ir Baltijos šalyse programėlių kūrėjų renginiu „AppCamp”. Šiose programėlių dirbtuvėse tikimasi sulaukti daugiau nei 300 dalyvių – programuotojų, kūrėjų, rinkodaros specialistų, dizainerių ir idėjų turinčių entuziastų.

– „Augant išmaniųjų telefonų vartotojų rinkai, norime savo klientams pasiūlyti kuo daugiau naudingų lietuviškų programėlių. Surengdami atvirą ir nemokamą “AppCamp” renginį, sukuriame galimybę entuziastams pasidalyti savo poreikiais, idėjomis, dalyvauti kuriant aktualias programėles. Tai unikali iniciatyva Lietuvoje, todėl džiugu, kad ji prigijo ir sparčiai auga“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Pirmą kartą „Omnitel” programėlių dirbtuvės buvo surengtos pernai gruodį. Jose dalyvavo 150 entuziastų, buvo pristatyta 50 idėjų, iš kurių 22 per savaitgalį virto programėlėmis. Įkvepiančioje aplinkoje – Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančiose programėlių dirbtuvėse „AppCamp” tikimasi sulaukti bent 70 idėjų ir 30 mobiliųjų programėlių prototipų.

Renginyje gali dalyvauti visi, kas turi idėjų ar sugebėjimų jas paversti veikiančiomis, naudingomis ir populiariomis programėlėmis. Autoriai galės kurti bet kurioms didžiosioms operacinėms sistemoms „Android“, „iOS“, „Symbian“, „BlackBerry“, „Windows Phone“, „Bada“ ir kitoms platformoms tinkančias programėles.

Kaip ir anksčiau, „AppCamp” laukia ir komandų, ir pavienių entuziastų, kurie galės renginyje suburti savo komandas. Viso renginio metu dalyvius įkvėps ir jiems padės keliolika Lietuvos ir užsienio šalių mentorių.

Geriausių programėlių autoriams atiteks piniginis prizas, kelionė į tarptautinę IT konferenciją ar „Startup“ renginį. Jie taip pat bus apdovanoti išmaniaisiais „Samsung“ telefonais ir planšetiniais kompiuteriais.

Greta šių prizų „AppCamp” bus skelbiamos ir specialios užduotys. Šiuo metu jau yra įsteigti prizai ir kviečiama sukurti programėlę apie Arvydą Sabonį, meno programėlę Nacionalinei dailės galerijai, širdies ritmą matuojančią ir informaciją gydytojui perduodančią programėlę.

„Omnitel” kviečia verslo įmones ir kitas organizacijas skelbti savo užduotis ir, įsteigus prizą, kviesti dalyvius įgyvendinti savo programėlės idėją.

„AppCamp” svetainė internete su registracijos forma pasiekiama adresu www.appcamp.lt.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *