LNK_HD TV_2011 12 31

Kada žiūrėsime lietuvišką skaitmeninę HD televiziją?

Lietuvoje greitai neliks analoginės antžeminės televizijos, tačiau iš pradžių ją pakeis skaitmeninė standartinės raiškos (SD) televizija. Kitas žingsnis į pažangą – dar kokybiškesnė skaitmeninė didelės raiškos (HD) televizija.

Telecentro generalinio direktoriaus Gedimino Stirbio teigimu, perėjimas prie HD televizijos – natūralus ir neišvengiamas. Technologijos sparčiai žengia į priekį, o joms tobulėjant auga ir žiūrovų poreikiai.

Dauguma Europos šalių šioje srityje jau gana toli nuėjusios. MAVISE duomenimis, ES šalyse 2011 m. pabaigoje buvo transliuojama daugiau nei 600 HD TV programų, jų skaičius per praėjusius metus išaugo daugiau nei 40 proc.

Mūsų šalyje užsienietiškos HD TV programos siunčiamos jau keletą metų, o pirmoji (kol kas ir vienintelė) lietuviška HD TV programa buvo sukurta ir Telecentro tinklais perduota žiūrovams praėjusių metų gruodžio 31 dieną – tai buvo LNK šokių projekto „Kviečiu šokti“ finalinė laida.

Kaip ir kitose šalyse, Lietuvoje jau seniai pardavinėjami televizoriai, kuriais galima žiūrėti ir HD TV programas – jų savininkai, žinoma, laukia didelės raiškos vaizdų. Siuntėjai taip pat pasirengę antžeminiais tinklais perduoti HD TV signalus visiems Lietuvos gyventojams.

Atsižvelgdamas į ateities poreikius ir siekdamas sudaryti sąlygas TV transliuotojams greičiau pereiti į HD TV lygį, Telecentras planuoja savo trečiojo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklo diegimą – juo būtų galima siųsti ne tik naujas standartinės raiškos, bet ir didelės raiškos lietuviškas TV programas.

Be kitų privalumų, antžeminė televizija atlieka svarbią socialinę misiją, nes tik antžeminiais tinklais siunčiamas skaitmeninės TV programos (tiek standartinės raiškos, tiek ir didelės raiškos, jeigu tokios būtų pradėtos kurti) yra prieinamos ir tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių arba nemato poreikio mokėti abonentinių mokesčių už televiziją.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *