infobalt

Išrinktas asociacijos INFOBALT prezidentas

Naujuoju Lietuvos informacinių technologijų (IT) įmones vienijančios asociacijos prezidentu išrinktas Vytautas Vitkauskas, IT bendrovės UAB „Inta“ vadovas. V. Vitkauskas yra vadovavęs asociacijai INFOBALT 2001–2007 m., ne kartą buvo išrinktas jos valdybos nariu, o dabar pakeitė dvi kadencijas iš eilės asociacijai vadovavusį Evaldą Kulboką.

„Per du veiklos dešimtmečius asociacija sukūrė tvirtus pamatus Lietuvos IRT sektoriaus vidaus ir užsienio rinkų plėtrai. Džiugu, kad daugiau nei 130 skirtingo profilio asociacijos narių veikdami kartu gali pasiūlyti platesnį produktų ir paslaugų spektrą ir pateikti inovatyvius IT sprendimus ir produktus užsienio šalims. 2012-aisiais tikslingai vykdysime verslo misijas į JAV, Rusijos, Danijos, Norvegijos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Turkmėnistano, Omano, Kanados rinkas, kurių metu bus ieškoma klientų, partnerių bei investuotojų“, – teigia naujasis asociacijos INFOBALT prezidentas Vytautas Vitkauskas.

Kitąmet asociacija INFOBALT dalyvaus tokiuose reikšminguose tarptautiniuose renginiuose kaip „Mobile World Congress“ Barselonoje (Ispanija), „CTIA 2012 Enterprise and Applications“ parodoje San Diege (JAV), „World Congress of Information Technology“ Monrealyje (Kanada).

Pasak V. Vitkausko, didelis dėmesys taip pat bus skiriamas IT specialistų ugdymui ir kvalifikacijos kėlimui: „Jau kelerius metus aktyviai diskutuojama apie didėjantį kvalifikuotų IT specialistų trūkumą, kuris ilgalaikėje perspektyvoje gali gerokai pristabdyti IT sektoriaus augimą bei sumažinti kitų Lietuvos ūkio sektorių konkurencingumą. Esame šį klausimą aptarę su Švietimo ir mokslo ministerija ir ateinančiais metais planuojame kūrybiško technologijų naudojimo veiklų idėjas skleisti Lietuvoje, įtraukiant mokytojus ir plėtojant būrelių tinklą, kuris paskatintų moksleivius domėtis IT ir ateityje rinktis šią profesiją”, – akcentuoja V. Vitkauskas.

2012 m. INFOBALT ambicingus tikslus kelia informacinės visuomenės plėtros srityje, vykdant gyventojų mokymo, inovacijų kūrimo ir eksporto skatinimo, intelektinės nuosavybės, bendradarbiavimo su aukštosiomis mokyklomis ir studentų rengimo, IT sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimo ir kitas veiklas. Asociacijos teigimu, daug dėmesio bus skiriama ir bendradarbiavimui su tokiomis rinkomis kaip tolimoji Japonija ar kaimyninė Baltarusija, kuri turi didelį IT rinkos augimo potencialą.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *