Iljos Laurs knygos prist201306030072

Ilja Laurs: sėkmingą verslą sukuria tie, kurie trokšta pakeisti pasaulį

Vienas sėkmingiausių šių dienų verslininkų iš Lietuvos, investuotojas, didžiausios pasaulyje atviros mobiliųjų programėlių platinimo platformos „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs sako, kad finansinis pelnas nėra verslo kūrimo priežastimi, o sėkmingiausius verslus sukuria tie, kurie trokšta pakeisti pasaulį. Ši ir kitos jo mintys apie sėkmę sugulė į knygą „Verslas naujai“. Ką tik leidyklos „Vaga“ išleistame I. Laurs kūrinyje, verslininkas atvirai dalijasi sukaupta patirtimi kuriant savo kompaniją bei pasakoja apie verslo principus, būdingus šiuolaikiniams verslams ir ypač – Silicio slėnio (JAV) technologinėms kompanijoms.

„GetJar“ projekto tarptautinė sėkmė atvėrė man galimybę iš arti susipažinti su šiuolaikiniais verslo principais, būdingais ne tik didžiausioms Silicio slėnio technologinėms kompanijoms, bet ir besiveržiančiais į tradicinius verslus. Visą šią patirtį sudėjau į knygą „Verslas naujai“, kad galėčiau ja pasidalinti su kuo platesniu ratu lietuvių. Jos skaitytojai galės prisiliesti prie „GetJar“ ir kitų pasaulinių kompanijų istorijų, sužinoti, kokie principai svarbūs kuriant sėkmingą šiuolaikinį verslą, – sakė Ilja Laurs. – Ši knyga yra švietėjiškas, ne komercinis projektas, į kurį investuoju savo asmeninių lėšų. Vertinu ją kaip savo socialinės misijos dalį.“

Knygoje gausu patarimų

Ilja Laurs_Verslas NaujaiKnygoje „Verslas naujai“ I. Laurs pateikia daugybę įžvalgų apie verslą ir jo užkulisius. Čia gausu patarimų, nuo ko pradėti verslą ir kaip jį sėkmingai vystyti. Pasitelkdamas pavyzdžius iš kasdienės patirties I. Laurs vaizdžiai iliustruoja naujųjų verslų prigimtį, ne tik supažindina skaitytojus su investicijomis bei opcionais, bet ir leidžia iš arti pažvelgti į didžiausias ir sėkmingiausias pasaulio kompanijomis – tokias kaip „Facebook“, „Google“ ir „Microsoft“.

„Galbūt gali atrodyti, kad kai kurie žmonės imasi verslo, nes ieško vien finansinės naudos. Tačiau pabendravęs su skirtingais verslininkais supratau, kad piniginis atlygis tikrai nėra vienas iš stipriausių motyvų pradėti savo verslą. Praktiškai visų globalių korporacijų, pradedant „Facebook“ ir baigiant tradiciniais verslais, sėkmę lėmė tai, kad jų įkūrėjai siekė pakeisti pasaulį, padaryti kažką nepaprasto. Tai didžiausias motyvas imtis savo verslo“, – sakė I. Laurs.

„Rašydama šią knygą stengiausi, kad ji būtų artima, suprantama ir įdomi kiekvienam. Siekiau, kad ji būtų ne tik apie naująjį verslą, bet ir apie patį Ilją, jo asmenybę, požiūrį ir viziją. Tam tikra prasme šią knygą kūriau kaip filmą – joje susipina įspūdinga žmogaus patirtis su neįtikėtinais šiandieninio verslo laimėjimais“, – sakė knygą parašiusi žurnalistė Neringa Medutytė, kuri šiuo metu studijuoja dokumentinio kino režisūrą vienoje prestižiškiausių pasaulio mokyklų Londone.

Pasak verslininką parašyti knygą paraginusio „Integrity PR“ valdybos pirmininko Arūno Pemkaus, „Verslas naujai“ turėtų įkvėpti šiuolaikinį jaunimą siekti didelių tikslų. „Lietuvai reikėjo „GetJar“ sėkmės istorijos, kad suprastume, jog net ir būdami iš mažos šalies, galime kurti pasaulines sėkmės istorijas. Yra nepaprastai vertinga, kad I. Laurs pasidalina savo sukaupta patirtimi, kviečia kurti viziją naujai Lietuvai ir neabejojant jos siekti.“

„Iljos knyga – tai labai asmeniškas ir įkvėpiantis gidas verslo pradžiai. Perskaitęs supranti, kad būtų nedovanotinai kvaila nepabandyti įgyvendinti savo idėjos“, – apie „Verslas naujai“ atsiliepė dienraščio „Verslo žinios“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas.

Anot „Swedbank“ valdybos pirmininko Antano Danio, I. Laurs kūrinys puikiai atskleidžia naujuosius verslo dėsnius ir atsako į klausimus, kodėl bankas šiandien nebėra geriausias pradedančiųjų įmonių pagalbininkas bei kokie finansiniai instrumentai tinkamesni verslo pradžiai. „Tai tikra gyvenimiška mokykla norintiems pasiekti geriausių rezultatų, bet dar nežinantiems, kaip tai padaryti“, – sakė A. Danys.

„I. Laurs knyga – tai itin atvira kelionė po didžiausią inovacijų centrą pasaulyje. Tai ne tik praktiniai patarimai, kaip tapti lyderiu Silicio slėnyje, bet ir galimybė susipažinti su technologijomis, iš esmės keičiančiomis mūsų planetą“, – apie knygą pasakojo „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

„Iljos Laurs knyga „Verslas naujai“ – tai unikalus leidinys Lietuvoje pirmiausia dėl to, kad tai pirmoji knyga, kurią parašė lietuvis verslininkas-praktikas, sugebėjęs sukurti pasaulinio masto mobiliųjų aplikacijų verslą. Ši knyga – tarsi geroji verslo evangelija, kuri padrąsina jaunus žmones kurti savąjį verslą Lietuvoje, padeda apsispręsti abejojantiems ir sustiprina tikėjimą, kad ir lietuviai gali tai padaryti“, – kalbėjo knygą išleidusios leidyklos „VAGA“ generalinis direktorius Vytas V. Petrošius.

Būtų pravertusi ir pačiam

I. Laurs tikina, kad „Verslo naujai“ įžvalgos jam pačiam būtų labai pravertusios prieš 6 metus, kada „GetJar“ sėkmės istorija tik prasidėjo.

„Turiu prisipažinti, kad prieš 6 metus mano paties žinios apie šiuolaikinius verslo principus buvo ribotos, daugiausia įgytos universitetuose, kuriuose buvo kalbama apie tradicinius ekonominius modelius. Tuomet mažai ką žinojau apie rizikos kapitalo fondus. Pastaraisiais metais lankydamasis įvairiuose šalies universitetuose bei verslo konferencijose pastebėjau, kad šių žinių lietuviams tebetrūksta, todėl tikiu, kad „Verslas naujai“ bus prasminga kiekvienam skaitytojui – ir nesiryžtančiam pradėti savo verslo, ir ką tik jį pradėjusiam, ir galvojančiam apie plėtrą, – sakė I. Laurs. – Jeigu tokią knygą būčiau galėjęs perskaityti prieš 6 metus, būčiau sutaupęs 300 tūkst. JAV dolerių – tiek kainavo konsultanto, kuris paaiškino naujojo verslo principus, paslaugos.“

Anot jo, parašyti knygą ir pirmiausia ją išleisti Lietuvoje, lietuvių kalba jį paskatino šalyje gyvenantys bičiuliai. „Jie man sakė – „gali dvejoti, bet anksčiau ar vėliau tu tikrai parašysi knygą“. Ir jie buvo teisūs“, – prisipažino I. Laurs.

„Verslas naujai“ knygą nuo birželio 3 d. galima įsigyti bet kuriame knygyne „VAGA“ už 31 litą 50 centų.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *