Huawei

„Huawei“ – tarp daugiausiai patentų paraiškų Europoje pateikiančių kompanijų

Europos patentų tarnybos (EPT) duomenimis, pasaulinė informacinių ir ryšio technologijų sprendimų tiekėja „Huawei” yra viena iš daugiausiai patentų paraiškų pateikiančių organizacijų Europoje. Rezultatai buvo paskelbti kasmetinėje Europos patentų tarnybos ataskaitoje. 2013 metais Europos patentų tarnybai „Huawei“ pateikė 1 077 patentų paraiškų.

Iš viso 2013-aisiais EPT sulaukė 26 000 patentų paraiškų, iš kurių 1 077 buvo pateiktos „Huawei“. Iki 2013 metų gruodžio mėnesio „Huawei“ buvo suteikta 7 300 patentų Europoje. Skatindama inovatyvių patentų kūrimą, „Huawei“ kasmet 10 proc. pajamų skiria moksliniams tyrimams ir plėtrai.

„Huawei“ yra viena iš daugiausiai patentų turinčių organizacijų visame pasaulyje,“ – teigia Cindy Bian, „Huawei“ intelektinės nuosavybės teisės departamento patarėja patentų klausimais. „Iki 2013-ųjų pabaigos mums buvo suteikta daugiau nei 36 500 patentų visame pasaulyje. Tai leidžia įtvirtinti aukščiausias pozicijas tarp patentų paraiškų teikėjų Europoje bei pabrėžti mūsų išskirtinį dėmesį inovacijoms ir įsipareigojimams Europos rinkai.”

„Huawei“ daug metų aktyviai pasisako už griežtą intelektinės nuosavybės apsaugą. Ji yra viena iš pirmųjų Kinijos kompanijų, pasirašiusių kryžminio licencijavimo sutartis su įmonėmis visame pasaulyje. Kasmet „Huawei“ išleidžia apie 300 mln. JAV dolerių teisėtam patentuotų technologijų naudojimui.

„Huawei“ aktyviai bendradarbiauja su kitomis kompanijomis siekdama užtikrinti nuolatinį intelektinę nuosavybę ginančios teisinės sistemos tobulinimą. „Huawei“ palaiko Europos Sąjungos iniciatyvas, padedančias kompanijoms apsaugoti savo patentus, prekės ženklus bei autorines teises ir taip stiprinti konkurencingumą pasauliniu mastu.

Remiantis 2013 metų sausio 20-ąją įsigaliojusia nuostata, Europoje yra suteikiami vieningi (unitariniai) patentai. Tai garantuoja išradimų apsaugą 25 ES šalyse narėse, išskyrus Italiją ir Ispaniją. „Huawei“ šią reformą priėmė palankiai ir mano, jog tai suteiks galimybę vieningai apsaugoti patentus daugumoje ES šalių. Kompanija daug metų pasisako už pasaulinę bei vieningą intelektinės nuosavybės teisių licencijavimo sistemą.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *