Homerio Simpsono legendinė frazė „D‘OH“ panaudota net įsilaužimui į Nokia tinklalapį

Išmaniųjų telefonų kompanija Nokia išjungė savo kūrėjų bendruomenės diskusijų tinklalapį po to, kai kažkas į jį įsilaužė ir pavogė jo narių asmeninę informaciją – nors ir su Homerio Simpsono stiliaus humoro doze.

Rugpjūčio 29 dienos ryte Nokia paskelbė žinutę developer.nokia.com/community tinklalapyje, įspėdama vartotojus, kad „prie duomenų bazės, kurioje buvo kūrėjų forumo narių el. pašto adresai“, buvo neteisėtai prisijungta po to, kai hakeriai ar kibernetinių nusikaltėlių grupuotė išnaudojo saugos spragą tinklalapio skelbimų lentos programoje.

Prieš tai, kai Nokia išjungė tinklalapį, vartotojai buvo nukreipti į kitą tinklalapį su Homerio Simpsono nuotrauka, kurioje jis pavaizduotas susigūžęs, prisimerkęs iš skausmo ir pakėlęs ranką prie galvos šaukia „D’OH!“

Kartu su nuotrauka buvo paskelbta ir išpuolio kaltininkų žinutė: „Įsilaužė pr0tect0r AKA mrNRG. LOL. Didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja, kuri neišleidžia nei skatiko serverio apsaugai! FFS ištaisys jūsų saugos spragas, arba jūs tapsite dar viena antisec auka. Jokio duomenų atskleisimo, jokio informacijos nutekėjimo!“

Per Nokia duomenų praradimą galėjo būti pavogti ir forumo narių vardai, gimimo datos ir vartotojų AIM, MSN, Skype ir Yahoo prisijungimo vardai. Kadangi nulaužtoje duomenų bazėje nebuvo jokių kreditinių kortelių duomenų, Nokia mano, prie jokios finansinės informacijos nebuvo prisijungta.

Duomenų vagystės iš tikrųjų yra gana dažnos: iš birželį Ponemon Research ir Juniper Networks atliktame tyrime dalyvavusių bendrovių 90 proc. teigė mažiausiai vieną kartą per praėjusius metus patyrusios tinklų saugos pažeidimus.

Neseniai nuo įsilaužimų nukentėjo tokios garsios kompanijos, kaip RSA, Epsilon, Citigroup, Nintendo, Google, PBS ir, žinoma, Sony Online Entertainment, kurios nukentėjusių klientų skaičius siekia net 100 milijonų.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *