Tatjana-Bachmistova,-Lithuania,-Shortlist,-Low-Light,-Open-Competition-2013

Fotografė iš Lietuvos pateko tarp „Sony“ pasaulinės fotografijos konkurso finalininkų

Pasaulio fotografijos organizacija šiandien paskelbė fotografų iš viso pasaulio, kurių darbai buvo atrinkti dalyvauti 2013-ųjų „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų finale, sąrašą. Atrinkti geriausi darbai toliau varžysis profesionalų, jaunimo ir atvirojoje kategorijose. Iš 54,851 atvirosios kategorijos paraiškų į finalistų sąrašą pateko ir Lietuvos atstovės Tatjanos Bachmistovos darbas („Low Light“ kategorijoje).

Šių metų „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų konkursui pateiktas rekordinis kiekis darbų – daugiau kaip 122 tūkst. paraiškų iš 170 šalių iki šio momento. Dalyviai rinkosi pačias įvairiausias temas ir vietas nuo Sirijos konflikto iki JAV prezidento rinkimų kampanijos, nuo intymaus žvilgsnio į Kabulo kino teatro lankytojus iki netikėtų akimirkų iš gamtos pasaulio.

Tarp konkurso teisėjų favoritų – darbai, išsiskiriantys savo kokybe, originalumu ir šiuolaikiškumu. Atrinkti darbai atspindi geriausia, ką gali suteikti šiandieninė tarptautinė fotografija, ir siūlo unikalią galimybę pažvelgti į 2012-uosius per kylančių fotografijos žvaigždžių ir jau įsitvirtinusių profesionalų objektyvus.

Visi į konkurso finalą patekę fotografai galės savo darbus pristatyti parodoje, kuri 2013 m. balandžio-gegužės mėnesiais bus surengta vienoje istorinių Londono vietų – šių dienų kultūros ir meno centre „Somerset House“. Atrinktos fotografijos taip pat pateks į specialų 2013-ųjų „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų albumą.

Laimėję fotografai atvirojoje ir jaunimo kategorijose bus paskelbti kovo 19 dieną. Profesionalų kategorijos nugalėtojai ir profesionalaus fotografo titulo „L’Iris d’Or/Sony World Photography Awards Professional Photographer of the Year 2013“ laimėtojas bus paskelbtas per balandžio 25 d. įvyksiančią oficialią ceremoniją Londone.

Geriausias profesionalus fotografas gaus 25 tūkst. JAV dolerių prizą, o geriausias atvirosios kategorijos fotografas bus apdovanotas 5 tūkst. JAV dolerių piniginiu prizu. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas taip pat gaus naujausią „Sony“ skaitmeninės fotografijos įrangą.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *