Telecentro pagrindinis biuras prie Vilniaus TV boksto_web

Elektroninių ryšių rinkos elite pirmą kartą – ir lietuviška bendrovė

LR Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ataskaitoje greta didžiausių elektroninių ryšių rinkos dalyvių pirmą kartą atsidūrė grynai lietuviška bendrovė. Pagal gautas pajamas AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) 2011 metais užėmė 2,3 proc. rinkos. Šiais duomenimis bendrovė iškopė iš statistinės grupės „kiti“ ir atsistojo šalia tokių stambių tarptautinių korporacijų kaip AB TEO LT (27,6 proc.), UAB „Tele 2“ (18,4 proc.), UAB „Omnitel“ (18,2 proc.) ir UAB „Bitė Lietuva“ (17 proc.).

RRT duomenimis, Elektroninių ryšių sektorius pagal pajamas 2011 metais, palyginti su 2010 metais, sumažėjo 7,0 proc., o savo dalį rinkoje padidino tik trys bendrovės: UAB „Tele 2“ užimama elektroninių ryšių rinkos dalis augo 0,8 proc., AB TEO LT – 0,5 proc., Telecentro – 0,4 proc., o UAB „Omnitel“ ir UAB „Bitė Lietuva“ dalys sumažėjo atitinkamai 1,4 proc. ir 0,2 proc.

„Daugiau nei 80 proc. elektroninių ryšių rinkos Lietuvoje valdo stambios užsienio kapitalo įmonės, turinčios galimybių į technologijas, infrastruktūrą ir reklamą investuoti daug didesnes lėšas nei mes, veikiantys be turtingo „užnugario“. Turint tai omenyje, Telecentro pasiekimas yra labai reikšmingas – mes ne prasčiau išmanome pažangiąsias technologijas, mokame ir galime sėkmingai dirbti“, – sako Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys.

Jo teigimu, didžiausias pajamas Telecentras uždirba teikdamas radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugas, o pagal pajamų augimą praėjusiais metais labiausiai išsiskyrė duomenų perdavimo ir interneto bei skaitmeninės televizijos siuntimo paslaugos.

2011 metais bendrosios Telecentro pajamos, palyginti su 2010 metais, padidėjo 6 mln. litų, grynasis pelnas padidėjo 0,9 mln. litų ir siekė 2 mln. litų.

Investicijoms bendrovė 2011 metais skyrė 9,2 mln. litų – daugiausia skaitmeninės antžeminės televizijos siuntimo ir mobiliojo 4G „WiMAX“ ryšio tinklų plėtrai šalyje. Šiemet investicijoms Telecentras planuoja skirti apie 15 mln. litų. Pagrindinės investavimo sritys lieka tos pačios.

Telecentro 100 proc. akcijų valdo valstybė, atstovaujama Susisiekimo ministerijos. Bendrovė nėra finansuojama iš biudžeto, ji pati save išlaiko ir lygiaverčiai su privačiomis įmonėmis konkuruoja rinkoje.
Telecentras vykdo misiją siųsti radijo ir televizijos programas visiems Lietuvos gyventojams, teikia fiksuotojo ryšio telefonijos, duomenų perdavimo, belaidžių technologijų fiksuotojo ryšio interneto „Erdvės“, mobiliojo 4G interneto MEZON ir kitas paslaugas.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *