Aukoti Lietuvos vaikams skatins iPhone „apsigyvenusi“ Liveta

Neturintys vaikų, bet norintys išmėginti savo kantrybės ribas, nuo šiol galės tai padaryti naudodami išmaniuosius telefonus „iPhone“. Visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“, globojanti socialiai remtinus vaikus keliose dešimtyse dienos centrų visoje Lietuvoje, sumanė originaliai ir netikėtai paskatinti lietuvius paremti likimo nuskriaustus vaikus ir taip surinkti lėšų jų globai.

„Gelbėkit vaikus” išmaniųjų telefonų „iPhone” turėtojams sukūrė ir pristatė „iVaiką”. Tai – pirmasis Baltijos šalyse sukurtas vaizdo žaidimas, skirtas išmaniajam telefonui ir vykdantis labdaringą misiją. Žaidimo centre – reali aštuonmetė Liveta, prašanti dėmesio ir pagalbos tiesiai iš telefono ekrano, o žaidimo tikslas – surinkti taip reikalingų paramos lėšų „Gelbėkit vaikus” globojamiems vaikams visoje Lietuvoje.

„iVaikas” – tai išmaniojo telefono programa, kurią parsisiuntus į savo „iPhone” galima nuolat stebėti, ką veikia mergaitė. Kaip ir visi vaikai realiame gyvenime, telefono ekrane Liveta žaidžia, ruošia pamokas, o kartas nuo karto paprašo telefono savininko ją pavalgydinti, pamigdyti, su ja pažaisti ar paruošti pamokas. Į savo telefoninį globėją Liveta kreipiasi šešis kartus per parą, nuo aštuonių ryto iki vidurnakčio. Kada aštuonmetė paprašys dėmesio, iš anksto sužinoti neįmanoma, nes programa sukurta taip, kad mergaitė lyg tikras vaikas kreipiasi tada, kada jai šauna į galvą.

Suaugusiųjų dėmesio ir kantrybės mergaitė iš telefono reikalaus dvi paras, o tada pasiūlys šiuos rūpesčius patikėti profesionalams ir paragins paaukoti. Aukotojams bus siūlomos dvi galimybės: čia pat paaukoti kelis litus trumpuoju numeriu 1412 arba nuoroda į gelbvaik.lt puslapį, kur paaiškinta, kaip užpildyti periodinio pervedimo užklausą el. bankininkystėje, kad organizacijai „Gelbėkit vaikus” ir jos globojamiems vaikams nuo aukotojo sąskaitos kas mėnesį būtų nurašoma jo paties pasirinkta auka. „Gelbėkit vaikus” svarbi net ir poros litų mėnesinė auka.

„Mums labai svarbus kiekvienas aukotojas. Dar svarbiau, kad geri žmonės nepamirštų globojamų vaikų ne tik specialių akcijų ir koncertų metu. Telefone „apsigyvenusi” ir periodiškai dėmesio prašanti mergaitė turėtų dar kartą priminti, kad realiems vaikams taip pat reikia nuolatinės pagalbos ir paramos. Todėl ir keli litai paaukoti periodiškai, pavyzdžiui, kas mėnesį, naudojantis elektroninės bankininkystės tiesioginio nuskaitymo būdu – didelė pagalba organizacijos globotiniams, tokiems kaip „iVaiko” herojė Liveta”, – sako Rasa Dičpetrienė, VO „Gelbėkit vaikus” generalinė sekretorė.

Pirmajame tokiame lietuviškame žaidime nusifilmavusi aštuonmetė mergaitė kartu su vyresniu broliu ir jaunesne sesute gyvena netoli Bagaslaviškio įsikūrusiame Šiaulių kaime. Mergaitės šeima šiuo metu verčiasi nelengvai, todėl aštuonmetė kartu su broliu jau šiek tiek daugiau nei metus lankosi vaikų dienos centre, kurį kuruoja VO „Gelbėkit vaikus”. Tai – vienas iš kelių dešimčių dienos centrų Lietuvoje, kuruojamas VO „Gelbėkit vaikus”.

„iVaikas” – tęstinė periodinės paramos skatinimo idėja, pagrindinė jos mintis – vaikais pasirūpinsime mes, „Gelbėkit vaikus”, o kiekvienas „iPhone’o” turėtojas gali tuo pasirūpinti paaukojęs kelis litus organizacijai. Mūsų aukotojai yra šiuolaikinėms technologijoms neabejingi žmonės, todėl sugalvojome tokiu būdu pritraukti ir tuos, kurie turi išmaniuosius telefonus”, – pasakoja Rasa Dičpetrienė.

Mergaitės filmavimas truko visą dieną, tačiau mažoji herojė, pasak kūrėjų, ne tik nepavargo po keletą kartų kartoti savo veiksmus, bet ir iki pat vakaro šypsojosi. Vaikų dienos centras, kuriame lankosi mergaitė ir dar šimtai vaikų iš socialiai remtinų šeimų siekia, kad sunkiai besiverčiančių, nuo alkoholio kenčiančių, nepilnų, neatsakingų šeimų vaikai nepatektų į globos namus, o rastų laikiną, bent dalį dienos trunkančią globą vaikų dienos centruose, o jų tėvai stengtųsi atsitiesti padedant dienos centruose dirbantiems specialistams.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *