infobalt

Asociacijos „INFOBALT” atstovai dalyvavo pirmoje verslo skatinimo misijoje Irake

Vasario pabaigoje asociacijos „INFOBALT” atstovai dalyvavo pirmoje verslo skatinimo misijoje Irake, kuriai vadovavo ūkio viceministras Daumantas Lapinskas, o delegaciją suformavo Lietuvos pramonininkų konfederacija. Vizito metu vyko susitikimai su Irako Vyriausybės ir verslo atstovais, siekiant stiprinti bendradarbiavimą ir verslo galimybes tarp šalių.

Susitikimuose su centrinės valdžios atstovais ir Kurdistano regiono verslo atstovais buvo aptariamos informacinių technologijų paslaugų eksporto galimybės, taip pat bendradarbiavimas sveikatos priežiūros, oro transporto, vandens tiekimo sistemų įrengimo ir kitose srityse.

„Pats laikas planuoti ir pradėti veiklą Kurdistane ir Lietuvos IT įmonėms. Formuojasi naujos rinkos, šiek tiek padidintos grėsmės, bet ne tiek, kiek apie tai kalba tarptautinė žiniasklaida bei susiformavę mūsų strereotipai”, – sako misijoje dalyvavęs asociacijos „INFOBALT” prezidentas Vytautas Vitkauskas.

Irake įkurtos 4 laisvosios ekonomikos zonos, iš kurių viena yra šiaurės Kurdistane. Investicijos Kurdistane patrauklios dėl mažų mokesčių (nėra PVM), taikomų mokesčių lengvatų, galimybės užsieniečiams nusipirkti valstybinės žemės, galimybės įdarbinti užsieniečius, garantijos, kad investicijos nebus nacionalizuotos ar konfiskuotos, sureguliuotos bankininkystės ir finansų sistemos bei kitų priežasčių.

Kurdistanas – tai autonominis regionas Irako Respublikoje, užimantis trečdaliu mažesnį nei Lietuva plotą, tačiau jame gyvena apie 4 mln. gyventojų. Kurdistanas autonominio regiono statusą įgijo 1970 metais, kuris dar kartą buvo patvirtintas 2005 metais. Šis regionas yra įvardinamas kaip stabiliausias ir saugiausias regionas užsieniečiams Irako teritorijoje. Po Sadamo Huseino rėžimo nuvertimo matomas milžiniškas šuolis ekonomikos, švietimo, mokslo, medicinos srityse. 2003-2007 metais regionas gavo 1,9 mlrd. JAV dolerių investicijoms pagal Irako rekonstrukcijos programą. Pagrindinė pramonė orientuojasi į naftos, chemikalų, tekstilės, odos, statybinių medžiagų sritis. Visa regiono ekonomika yra paremta naftos eksportu, kuris sudaro 84% viso eksporto.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *