Metu isradejas - Li-Shiang Liang

„Siemens“: beveik po 40 išradimų kasdien

Technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ finansiniais 2011 metais sukūrė 8600 naujų išradimų – beveik po 40 kiekvieną darbo dieną. Lyginant su praėjusiais metais, išradimų skaičius išaugo 10 procentų. Per pastaruosius dešimt metų „Siemens“ tyrimų ir plėtros skyriaus darbuotojai paskelbė dvigubai daugiau išradimų.

Bendrovės 2011 finansiniais metais pateiktų paraiškų patentams skaičius padidėjo iki 4300, beveik 20 per vieną darbo dieną – palyginus su praėjusiais metais jų padidėjo 15 procentų. Europoje „Siemens“ pirmą kartą pirmavo pagal paraiškų patentams skaičių. Prie to labiausiai prisidėjo 12 itin sėkmingų tyrėjų ir vystytojų, kurie lapkričio 22 dieną Miunchene gavo kompanijos „Metų išradėjo“ apdovanojimus. Šie tyrėjai kartu sudėjus sukūrė 730 išradimus ir 636 individualius patentus.

Michael Unkelbach
„Jie kasdien demonstravo novatorių ir verslumo dvasią bei tarptautinio komandinio darbo gebėjimus – būtent tas savybes, kurios mums labiausiai reikalingos norint išlaikyti sėkmę pasaulio rinkose ir ateityje“, – teigė „Siemens“ vadovas Peter Löscher apdovanojimų ceremonijos metu. Vadovas taip pat pranešė, jog „Siemens“ investicijos į tyrimus ir plėtrą 2012 finansiniais metais bus padidintos 1,73 mlrd. litų lyginant su praėjusių metų investicijomis, kurios sudarė 13,46 milijardų litų.

Pateikusi 2135 paraiškas patentams „Siemens“ pirmą kartą tapo pirmaujančia bendrove Europos patentų biuro statistikoje (2010 kalendoriniais metais) ir aplenkė „Philips“, BASF ir „Samsung“. „Bendrai Vokietijoje ir Europoje per metus padidinome savo siūlomų paraiškų patentams skaičių 18 procentų“, – teigia Klaus Helmrich, „Siemens“ vadovų tarybos narys ir „Siemens AG“ technologijos skyriaus vadovas. Pasaulio mastu „Siemens“ išradėjai taip pat novatoriškesni nei bet kada. Vidutiniškai šiuo metu vienas tyrimų ir vystymo skyriaus darbuotojas pateikia dvigubai daugiau išradimų nei 2001 metais.

Novatoriškiausių „Siemens“ 2011 metų išradėjų dvyliktukas yra kilęs iš Vokietijos (Berlyno, Erlangeno, Miuncheno ir Niurembergo), Danijos, Šveicarijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Dėl šio dvyliktuko patentų dauguma novatoriškų produktų tapo efektyvesni ir draugiškesni aplinkai. Pavyzdžiui, kai kurie nauji produktai padeda taupyti energiją verčiant jūros vandenį geriamuoju. Kiti išradimai ilgina vėjo turbinų ilgaamžiškumą ar didina variklių bei elektrinių efektyvumą. Dėl novatoriškos programinės įrangos struktūros, sumažinusios sudėtingų automatizuotų sistemų darbą, naujieji produktai taip pat mažina resursų naudojimą industrinėje gamyboje. Sveikatos apsaugos srityje, išradimas, sukurtas vieno iš šių metų apdovanojimų nugalėtojo, padeda lengviau diagnozuoti infarktą – naujoji technologija gerina magnetinio rezonanso nuotraukų kokybę, o tai gydytojams leidžia apskaičiuoti smegenų pažeidimų dydį ir nustatyti smegenų audinius, kurie dar gali būti išgelbėti.

„Su kiekviena idėja, kiekvienu išradimu ir patentu mūsų tyrėjai ir vystytojai padeda dar vieną kertinį akmenį besitęsiančiam augimui“, – teigia Peter Löscher. „Verslumo dvasia yra mūsų variklis – mums reikia žmonių, kurie norėtų kažką pakeisti, kurie būtų atsidavę ir kūrybingi, kurie atrastų naujus horizontus bei kurie ieškotų ir atrastų atsakymus į sudėtingiausius mūsų laikų klausimus.“

„Siemens“ apdovanoja talentingiausius tyrėjus ir vystytojus „Metų išradėjo“ titulu kasmet nuo 1995 metų. „Siemens“ 2011-ieji finansiniai metai tęsėsi nuo 2010 m. spalio 1 d. iki 2011 m. rugsėjo 30 dienos.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *