samsung-bada-mobile-OS

„Samsung“ tobulina savo mobiliąją sistemą ir pristato „bada 2.0“

„Samsung Electronics Co. Ltd.“ pristatė naują „bada 2.0 SDK“ („Software Development Kit“) – programų, skirtų kompanijos mobiliesiems įrenginiams, kūrimo įrankį. Tikimasi, kad „bada 2.0“ visame pasaulyje paskatins išmaniųjų telefonų su „bada“ operacine sistema populiarumą. Pirmasis išmanusis telefonas su „bada“ operacine sistema „Samsung Wave“ buvo pristatytas 2010 m. birželio mėn.

Operacinės sistemos „bada“ plitimą taip pat paskatino „Samsung Wave“ išmaniųjų telefonų sėkmė. Dėl prieinamos kainos ir funkcionalumo šios serijos telefonai itin populiarūs Europos ir pietryčių Azijos šalyse bei Kinijoje.

„Samsung bada“ operacinė sistema ir „Wave“ linijos įrenginiai sėkmingai plinta visame pasaulyje. Rinkoje stiprinamos „Samsung“ mobiliųjų technologijų ir prekės ženklo pozicijos, – kalbėjo JK Shinas, „Samsung“ Mobiliųjų komunikacijų padalinio vadovas. – Sistemoje „bada 2.0“ įdiegėme mūsų svarbiausias mobiliąsias naujoves ir siekiame, kad ši operacinė sistema taptų pirmaujančia rinkoje.”

„bada 2.0“ versija, pristatyta pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese („Mobile World Congress“) 2011 m. vasario mėn., turi daugybę naujų funkcijų. Kelios iš jų – „Wi-Fi Direct“, „Near Field Communication“ (NFC) ir balso atpažinimo technologijos. Tokios savybės suteikia galimybę vartotojams telefonu atlikti mobiliuosius mokėjimus, persiųsti duomenis nesijungiant bendrajame interneto tinkle ir kt. Interneto išmaniuosiuose telefonuose naudojimas populiarėja, todėl, „bada 2.0“ palaiko HTML5 ir „Flash“ funkcijas. Įdiegus WAC 2.0 standartą, „bada“ žymiai praplės savo kūrėjų ir naudotojų bendruomenę.

„bada“ – reikšminga inovacija ir svarbus „Samsung“ platformų įvairovės kūrimo strategijos komponentas. Esame pasiryžę investuoti į naujovės sėkmę. Plečiame programų kūrėjų ratą ir kuriame galingą ekosistemą, kuri bus naudinga ir kūrėjams, ir galutiniams vartotojams, – pabrėžė JK Shinas.

Naudodami „Ads API“ („Application Programming Interface)“ – programų kūrimo valdymo sistemą – kūrėjai su „bada 2.0“ galės lengvai įterpti reklaminius skelbimus ir kurti naujas pajamų gavimo priemones. „bada 2.0“ SDK galima parsisiųsti iš „bada“ kūrėjų tinklalapio developer.bada.com. „Samsung“ tobulina „Samsung Apps“ programėlių saugyklą ir gerina galimybes naudotis visomis paslaugomis 121 šalyje visame pasaulyje. Įdiegus 2.0 versiją, „Samsung Apps“ pasiūlys daugiau diferencijuotų funkcijų – naujas pirkimo galimybes ir patobulintas rekomendacijų sistemas.

Per pirmuosius tris mėnesius iš „Samsung Apps“ programėlių parduotuvės (www.samsungapps.com), kurioje pristatomos ir „Wave“ išmaniesiems telefonams skirtos programėlės, buvo parsisiųsta 10 milijonų programėlių. 2011 m. kovo mėnesį parsisiųstų programėlių skaičius pasiekė 100 milijonų. Šiuo metu „Samsung Apps“ parduotuvėje yra 40 tūkst. programėlių. Vartotojai Lietuvoje iš „Samsung Apps“ jau gali parsisiųsti ir knygų lietuvių kalba.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *