„Panasonic“ išleido net 8 naujus kompaktinius „Lumix“ fotoaparatus

„Panasonic“ pristatė savo naujienas fotografijos mėgėjams – net 8 naujus kompaktinius, „Lumix“ skaitmeninius fotoaparatus. Naujuose modeliuose įdiegtos išmaniosios funkcijos, palengvinančios fotografavimą įvairiomis sąlygomis ir padedančios išlaikyti kuo geriausią nuotraukų kokybę.

Naujieji 16,1 mln. taškų DMC-FS37 ir DMC-FS35 išsiskiria savo galingais, aukštos kokybės „Leica DC“ objektyvais su plačiomis iki 8 kartų vaizdo priartinimo optiškai galimybėmis. FS37 taip pat pasižymi savo dideliu, jutikliniu ekranu bei valdymo funkcijomis.

Plataus kampo, 4 kartus priartinti galinčius „Leica DC“ objektyvus turintys 16,1 mln. taškų DMC-FS18 ir 14,1 mln. taškų DMC-FS-16 patraukia savo plonumu – tai užtikrina naujas objektyvų ištraukimo mechanizmas.

Stilingųjų, itin plokščių fotoaparatų FP seriją papildė futuristinės išvaizdos 16,1 mln. taškų DMC-FP7 ir 14,1 mln. taškų DMC-FP5 modeliai, kurie turi didelius, jutiklinius ekranus.

Kartu „Panasonic“ pristatė ir naują – S „Lumix“ fotoaparatų seriją su naujaisiais jos nariais 14,1 mln. taškų DMC-S3 ir 12,1 mln. taškų DMC-S1. Tai paprasti, išmanūs ir stilingi fotoaparatai, sukurti žmonėms, į rankas besiruošiantiems paimti pirmąjį savo skaitmeninį fotoaparatą.

Patogumas ir aukšta kokybė

Visi fotoaparatai aprūpinti nauju vaizdo apdorojimo procesoriumi „Venus Engine VI“, kuris užtikrina didesnį veikimo greitį ir aukštesnę nuotraukų kokybę. Didelį automatinio fokusavimo greitį padeda pasiekti „Sonic Speed AF“ technologija.

Naudojama „Mega O.I.S.“ optinė vaizdo stabilizavimo sistema, minimizuojanti dėl aparato sujudinimo fotografuojant atsirandančius neryškumus. Naujieji fotoaparatai gali filmuoti 720p (1280×720 taškų) raiška.

Fotoaparatų vaizdo priartinimo galimybes išplečia „Extra Optical Zoom“ funkcija, kuri „iškerpa“ vaizdo jutiklio centre esantį vaizdą. Taip centre esantys objektai nuotraukoje atrodo dar arčiau. Vaizdo kokybė nenukenčia, nes mažesnis taškų skaičius nėra papildomai didinamas – įrašoma nuotrauka su mažesniu taškelių skaičiumi.

Fotografavimą palengvina „iA“ („Intelligent Auto“) režimas, gebantis automatiškai nustatyti optimalius parametrus priklausomai nuo fotografuojamų objektų ir sąlygų. Tuo tarpu naujuosiuose fotoaparatuose esanti „Lumix Image Uploader“ funkcija leidžia greitai pasidalinti pasirinktais užfiksuotais vaizdais – prijungus fotoaparatą prie bet kurio kompiuterio, kelių mygtukų paspaudimais į „Facebook“ galima įkelti nuotraukas, į „YouTube“ – filmukus, o draugams pranešti el.paštu apie atnaujintus albumus.

8 kartų vaizdo priartinimas

Panasonic DMC-FS37

16,1 mln. taškų DMC-FS37 ir DMC-FS35 įmontuoti aukštos kokybės „Leica DC“ objektyvai gali vaizdą optiškai priartinti iki 8 kartų – 35 mm fotoaparatų sistemoje tai atitinka 28-224 mm keičiamą židinio nuotolį. Tad fotoaparatai puikiai tiks ir fotografuojant draugų sambūryje kambaryje ar vakarėlyje, taip pat – norint užfiksuoti tolimesnius vaizdus stambiu planu. Nepaisant galingų objektyvų abu fotoaparatai yra pakankamai ploni.

DMC-FS35 integruotas 2,7 colio (apie 6,8 cm) įstrižainės „Intelligent LCD“ ekranas fotografavimui ir vaizdų peržiūrai. Tuo tarpu DMC-FS37 naudoja jutiklinį „Smart Touch“ 3 colių (apie 7,5 cm) įstrižainės „Intelligent LCD“ ekraną. Jame, liečiant pirštais, galima valdyti įvairias fotoaparato funkcijas – palietus įjungti objektą sekantįjį autofokusavimą („Touch AF“), priartinti vaizdą („Touch Zoom“) ar nufotografuoti („Touch Shutter“), automatiškai nustatyti fotografavimo scenarijų.

„Intelligent LCD“ ekranas pasižymi tuo, kad savo ryškumą reguliuoja priklausomai nuo aplinkos šviesumo, todėl ekrane visuomet lengva įžiūrėti fotografuojamą vaizdą ar peržiūrėti nuotraukas, filmukus.

Dideli jutikliniai ekranai ir stilinga išvaizda

Naujieji FP serijos modeliai – 16,1 mln. taškų DMC-FP7 ir 14,1 mln. taškų DMC-FP5 su 4 kartus optiškai artinančiais „Lumix DC“ objektyvais (35-140 mm židinio nuotolis 35 mm sistemoje) išsiskiria ir savo išvaizda, ir dideliais, jutikliniais ekranais.

FP7 modelyje naudojamame net 3,5 colių (8,8 cm) įstrižainės, plačiame 16:9 formato (FP5 modelyje – 3 colių (apie 7,5 cm), 3:2 formato) jutikliniame „Intelligent LCD“ ekrane matosi visos fiksuojamo vaizdo detalės, galų gale jame galima kartu su draugais peržiūrėti neseniai nufotografuotus, nufilmuotus vaizdus.

Panasonic DMC-FP5

Abiejuose modeliuose esantys jutikliniai ekranai padeda patogiai valdyti fotoaparatą, pavyzdžiui, vos palietus norimą nufotografuoti objektą, fotoaparatas automatiškai sufokusuoja į jį vaizdą. O jeigu tuo metu fotografuojama naudojant „iA“ režimo „Intelligent Scene Selector“ funkciją, fotoaparatas automatiškai pritaiko atitinkamą fotografavimo scenarijų – palietus ekrane veidą, įjungiamas portreto scenarijus, foną – peizažo, arti esantį objektą – makrofotografavimo scenarijai.

Siekiant išnaudoti jutiklinio valdymo galimybes, FP7 yra papildomi nuotraukų koregavimo įrankiai. Pavyzdžiui, retušavimo, estetiškos išvaizdos ar net makiažo režimai, kurie leidžia pašalinti iš nuotraukos veido trūkumus, išbalinti dantis ar padažyti nufotografuotam veidui lūpas ar akis šešėliais.

Aukštos kokybės objektyvai ploname korpuse

Nauji 16,1 mln. taškų DMC-FS18 ir 14,1 mln. taškų DMC-FS16 modeliai turi aukštos kokybės plataus kampo, keičiamo židinio nuotolio „Leica DC“ objektyvus, kurie gali vaizdą optiškai priartinti iki 4 kartų (35 mm fotoaparatų atitikmeniu – 28-112 mm).

Naujas objektyvų ištraukimo mechanizmas padėjo „paploninti“ fotoaparatų korpusus – jie yra 20 proc. plonesni už savo pirmtakus, tačiau išlaiko išskirtinę vaizdo kokybę. Kartu užtikrinamas ir didelis automatinio vaizdo fokusavimo greitis bei greitas įjungimas.

Kaip ir kiti naujieji fotoaparatai, DMC-FS18 ir DMC-FS16 turi „Mega O.I.S.“ vaizdo stabilizavimo, „iA“ režimus, filmavimo 720p raiška galimybę, „Lumix Image Uploader“ bei kitas funkcijas.

Lengva fiksuoti puikios kokybės vaizdus

Panasonic DMC-S3

Naujosios S serijos fotoaparatai 14,1 mln. taškų DMC-S3 ir 12,1 mln. taškų DMC-S1 sukurti taip, kad jais būtų kuo patogiau fotografuoti. Juose įdiegtos pagrindinės funkcijos, bet tai nereiškia, kad S serijos modelių našumas yra nedidelis.

Juose įmontuoti nauji 4 kartus optiškai artinantys objektyvai (atitinka 28-112 mm diapazoną 35 mm fotoaparatuose), naudojama „Mega O.I.S.“ vaizdo stabilizavimo funkcija, fotografavimą supaprastinantys ir palengvinantys „iA“ režimai, „Extra Optical Zoom“. DMC-S3 ir DMC-S1 yra automatiškai, priklausomai nuo aplinkos, savo ryškumą reguliuojantys „Intelligent LCD“ vaizdo peržiūros ekranai.

Jie, kaip ir kiti naujieji modeliai, gali filmuoti 720p raiška bei naudojant „Lumix Image Uploader“ patogiai įkelti vaizdus į albumus internete.

Tai yra kompaktiški ir lengvi, bet išmanūs aparatai – pradedantieji fotomėgėjai gali pasitikėti jų galimybėmis užfiksuoti vaizdus gražiose nuotraukose, filmukuose.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *