„Omnitel“ reklamos grįžo tarp įsimintiniausių

Kovą po ilgos pertraukos Lietuvos reklamos rinkoje į lyderio pozicijas išsiveržė telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ – dvi jos reklamos pateko į įsimintiniausių trejetuką, nors pirmojoje vietoje ir toliau laikosi „Tele2“ Pildyk serialas, rodo reklamos tyrimų kompanijos „Synopticom Ad Research“ apklausa.

Reguliariai atliekamame reklamos blic monitoringo tyrime internetu buvo apklausti 308 respondentai nuo 15 iki 55 metų, gyvenantys visoje Lietuvoje.

„Įdomu, kad jau antras mobiliojo ryšio operatorius imasi plėtoti iki komiškumo praktiško, gudraus, šaltoko ir šeimos nariais manipuliuojančio personažo temą: turėjome apsėstą šeimos tėvą iš „Tele2″ serialo „Ir turtuoliai taupo”, o dabar – ir gudruolį, kuris išnaudoja savo kvailesnį brolį”, – sako Mindaugas Liaudenskis, „Synopticom Ad Research” vadovas.

Pasak jo, kaip rodo reklamos monitoringo tyrimas, šiemet dviejų brolių dramą į televizijos ekranus išvedęs „Omnitel” leidžiasi į rinkodaros ataką. Tikriausiai, sustiprinti pozicijas buvo nuspręsta atslūgus praėjusių metų įtampai, kai klientams buvo įvesti nauji mokėjimo planai.

Reklamos monitoringo tyrime iš visų įsimintiniausių reklamų buvo išskirtos ir labiausiai patikusios. Čia lyderiu tapo „Sprite” reklaminis klipas, kuriame jaunuoliai gaivinasi krepšinio aikštelėje, nardydami joje kaip baseine. Tarp labiausiai patikusių – ir „Ežio” reklama apie tris jaunuolius, besislapstančius nuo aborigenų. Taip pat „Bitės” pasiūlymas už mobiliojo ryšio planą be abonentinio mokesčio mokėti, kiek išnaudoji.

„Praėjusių metų spalį labiausiai patikusių reklamų sąrašo viršūnėje turėjome „Lipton” moteris, apimtas ekstazės ir šokinėjančias į vaisių baseiną”, – primena M. Liaudenskis.

Pasak reklamos tyrimų specialisto, „Sprite” reklamos patrauklumo priežastimis galima laikyti empatijos jausmą auditorijai keliančių jaunuolių gyvą, linksmą šėlsmą, savą muziką. Lietuvių jausmus neišvengiamai pagauna ir krepšinio tema.

„Synopticom Ad Research” Lietuvos reklamos monitoringo tyrimą vykdo jau ketvirtus metus. Atliekamos blic apklausos nėra griežtai reprezentatyvios, jomis siekiama užfiksuoti apytiksles, ryškiausias (angl. top of mind) tendencijas, išliekančias žiūrovų atmintyje. Apklausos rezultatai daugiausia atspindi miestų bei rajonų centrų gyventojų nuomonę.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *