omnitel

„Omnitel“ komentaras dėl Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijos pradėti naujas judriojo ryšio paslaugų pirkimų procedūras bei dėl perkančiųjų organizacijų apklausos

Bendrovė „Omnitel“ sveikina šiandien paskelbtą Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendaciją Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA), atliekančiai centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) funkcijas, kuo greičiau pradėti naujas judriojo ryšio paslaugų pirkimo procedūras, o jas įvykdžius ir pasirašius naują sutartį, nutraukti preliminarią sutartį su vieninteliu tiekėju „Tele2“.

Mes manome, kad, pirkėjai tikrai laimi tik tuomet, kai turi iš ko rinktis ir kai egzistuoja reali konkurencija.

Taip pat VPT šiandien savo tinklapyje paskelbė ir perkančiosioms organizacijoms išsiuntė anketą, kuria „siekiama išsiaiškinti perkančiosioms organizacijoms kylančias problemas viešojo pirkimo vykdymo bei pirkimo sutarties įgyvendinimo metu, taip pat esamą poreikį papildomoms judriojo telefono ryšio paslaugoms”.

„Omnitel” ne kartą akcentavo poreikį išsiaiškinti realius perkančiųjų organizacijų poreikius ir, atsižvelgiant į tai, nustatyti papildomus vertinimo kriterijus pirkimams, todėl tokia iniciatyva sveikintina.

Tačiau nuostabą kelia perkančiosioms organizacijoms nustatytas terminas – anketa paskelbta šiandien, o atsakyti į klausimus reikia iki lapkričio 2 dienos. Turint galvoje, kad nuo spalio 29 iki lapkričio 1 dienos Lietuvoje bus nedarbo dienos, realiai perkančiosioms organizacijoms duodamos tik 2 dienos užduočiai įvykdyti.

Stebina ir tai, kad anketoje koncentruojamasi tik ties balso telefonija, nors šiuolaikinis judrusis ryšys apima ir duomenų perdavimą.

Kadangi apie būtinybę tobulinti viešuosius judriojo ryšio pirkimus be ypatingo rezultato diskutuojama jau pusmetį, ši ypatingos skubos tvarka per ilgąjį savaitgalį organizuojama apklausa sukelia daugiau įtarimų, kad tai tėra skubotai parengtas formalumas, nei džiaugsmo dėl noro išsiaiškinti tikruosius organizacijų poreikius.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *