e_pamoka

„e.Pamokoje” dalyvavo daugiau kaip 5 000 moksleivių

Kovo 28 dieną tiesioginėje „e.Pamokos” transliacijoje internetu pasiektas rekordinis dalyvių skaičius. Interaktyvioje pamokoje dalyvavo daugiau nei 5 000 moksleivių. Šiais metais „E.ĮGŪDŽIŲ SAVAITĖ 2012” persikėlė į internetą ir kvietė moksleivius jungtis prie „e.Pamokos” internetu savo mokyklose, bibliotekų tinklo „Bibliotekos pažangai” centruose ar būnant namuose.

Lietuvos informacinių technologijų įmonių vadovai supažindino moksleivius su karjeros planavimu technologijų rinkoje, pristatė IT srities specialistų poreikio augimo tendencijas bei pasidalino asmenine patirtimi, nuo ko pradėti kurti verslą šioje srityje. „Net 50 proc. TOP pasaulio profesijų 2020 metais sudarys IT srities ekspertai: kompiuterinės, programinės įrangos ir web programuotojai, duomenų bazių administratoriai, kompiuterinių sistemų analitikai, – teigė Giedrius Dzekunskas, „Barclays” Technologijų Centro vadovas. Strategic Staffing Solutions International projektų vadovė teigė, kad šiuo metu Lietuvos rinkoje labiausiai trūksta JAVA programuotojų ir profesionalių tinklų specialistų. Technologijų darbo rinkoje labai laukiama ir merginų. Šiuo metu jų skaičius siekia tik apie 16 proc., tačiau tyrimai ir apklausos rodo, kad jos dažniausiai yra puikios projektų vadovės, testavimo, web dizaino, IT rinkodaros ar mokymų specialistės.

„Šiuolaikinėje visuomenėje, norint išlaikyti paklausą darbo rinkoje, reikalinga augti kartu su kompiuterinėmis technologijomis. Džiaugiamės, kad jaunimas domisi perspektyviomis specialybėmis ir siekia kurti savo ateitį dar būdami mokykloje. Šis pasiekimas atskleidžia „E.įgūdžių savaitės 2012” naudą jaunimo švietimui. Ir toliau skatinsime moksleivius gilinti kompiuterinio raštingumo žinias, domėtis technologijų teikiamomis galimybėmis, kurios bus reikalingos pabaigus mokslus ir planuojant savo karjerą”, – teigia asociacijos „INFOBALT” ES reikalų vadovė Vilma Misiukonienė.

„E.įgūdžių savaitės 2012” iniciatyvos metu vyksta ir daugiau įvairių renginių bei konkursų moksleiviams. Žygimantas Stakėnas „e.Pamokos” metu pakvietė moksleivius domėtis IT technologijomis ir dalyvauti geriausios IT idėjos video konkurse. Moksleiviai turi sukurti iki 90 sekundžių video pristatymą, kaip technologijos pakeis jų gyvenimą ir iki balandžio 10 d. pateikti savo siūlymus socialiniame tinkle facebook.com/e.igudziai. Inovatyviausių idėjų autoriai bus apdovanoti naujais išmaniaisiais telefonais.

Šios savaitės iniciatyva siekiama mažinti jaunimo nedarbą ir didinti paklausių specialybių pasirinkimą. Jaunų žmonių tobulėjimas užtikrins ekonomikos augimą bei pažangių sprendimų kūrimą versle. „e.Pamokos” video įrašą galima rasti šiuo adresu: http://emtc.ktu.lt/e.pamoka/

Plačiau: http://vz.lt/Default.aspx?PublicationId=5d6ce4d7-0e4d-4e06-bc74-4c84103bf43d#ixzz1qbRMvkIB

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *