appcamp-lt

„App Camp“ apklausa: beveik 43 proc. išmaniųjų telefonų turėtojų yra linkę pirkti mobiliąsias programėles

Artėjant tarptautinėms programėlių dirbtuvėms „App Camp”, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, naudodamasi „Omnitel Trends“ programa, atliko išmaniųjų telefonų turėtojų apklausą apie įpročius naudojant mobiliąsias programėles. Ji atskleidė, kad 56 proc. apklausos dalyvių turi daugiau nei 21 mobiliąją programėlę, o už jas mokėti pinigus yra linkę 42,8 proc. respondentų. Apklausos dalyviai taip pat pažymėjo, kad jie labiausiai pasigenda darbui skirtų (44,5 proc.) ir informacinių (22 proc.) lietuviškų programėlių.

Beveik 45 proc. „Omnitel“ apklausoje dalyvavusių išmaniųjų telefonų savininkų turi 1-4, o 34 proc. – 5-9 lietuviškas mobiliąsias programėles. Tuo tarpu didžioji dalis – 71 proc. respondentų reguliariai naudoja iki 4 lietuviškų programėlių.

Tyrimas parodė, kad apklaustieji išmaniųjų telefonų vartotojai yra linkę mokėti už jiems naudingą turinį. Paklausti, ar perka mobiliąsias programėles, 8,5 proc. atsakė, kad perka tas, kurios kainuoja mažiau nei eurą, ir net 34,3 proc. yra pasiryžę mokėti ir daugiau, jeigu programėlė yra reikalinga.

– Akivaizdu, kad Lietuvos išmaniųjų telefonų vartotojai naudojasi ir laukia mobiliųjų programėlių, kurios būtų jiems naudingos, ir yra linkę už šias programėles mokėti. Taigi mūsų pastangos skatinti lietuviškų programėlių plėtrą, organizuojant „App Camp” atneš naudos ir vartotojams, ir kūrėjams, – sakė „Omnitel“ viceprezidentas rinkodarai ir paslaugoms Darius Maikštėnas.

Net 71,6 proc. „Omnitel Trends“ apklausoje dalyvavusiųjų per mėnesį atsisiunčia iki 10 programėlių. Tyrimo dalyviai programėlės dažniausiai naudoja naujienoms skaityti (87 proc. apklaustųjų), bendrauti su draugais socialiniuose tinkluose (62 proc.) ir skaityti el. paštą (78,8 proc.). Dar 46 proc. apklaustųjų dažnai žaidžia žaidimus, o 37,7 proc. mobiliąsias programėles naudoja pirkiniams ar darbams planuoti.

Tuo tarpu JAV, „Flurry Analytics“ gegužės mėnesio tyrimų duomenimis, pagal naudojimo laiką pirmauja mobilieji žaidimai – 47 proc., juos seka socialiniai tinklai (32 proc.). Ir tik 9 proc. laiko amerikiečiai mobiliosiomis programėlėmis skaito naujienas, 7 proc. laiko pramogauja.

Tarptautinės „Omnitel“ programėlių dirbtuvės „AppCamp” vyks šių metų lapkričio 11-13 dienomis Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje. Informacija apie renginį ir nemokamos registracijos forma – svetainėje www.appcamp.lt.

Published by

Vaidotas Šačkus

Sveiki, aš esu Vaidotas Šačkus. Šiuo metu dirbu Ideas Factory LT bei administruoju ITnews.lt portalą. Informacinės technologijos lydi mane tiek moksluose, tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, todėl priežasčių kodėl atsirado ITnews.lt toli ieškoti nereikia. Daugiau apie mane rasite mano tinkalapyje vaidotas.sackus.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *